Harry Potter serialem?! Fani zaskoczeni nowymi doniesieniami

2021-01-26 16:57 AW
Harry Potter
Autor: EAST NEWS

Harry Potter to jedna z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych serii filmowych wszech czasów. Wszystkie adaptacje książek J.K. Rowling do tej pory mają ogromną rzeszę fanów, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby powtórzyć sobie maraton Harry'ego Pottera. Co więcej, wielu miłośników serii o młodym czarodzieju może nie zadawać sobie sprawy, że ostatnia część filmu ukazała się 10, a z kolei pierwsza - aż 20 lat temu!

Harry Potter serialem?! Informacja o tym, że powieści J.K. Rowling miałyby doczekać się ponownej adaptacji - tym razem telewizyjnej - mocno zaskoczyła fanów serii, a ich zdania na ten temat są bardzo mocno podzielone. Co już wiadomo o tym projekcie i na ile możliwe jest, że faktycznie dojdzie on do skutku?

Harry Potter jako serial? Co już wiadomo?

Informację, jakoby Harry Potter miał doczekać się serialowej wersji, jako pierwszy podał The Hollywood Reporter. Jak donosi serwis, HBO Max rozpoczęło bardzo wstępne prace nad produkcją, a jak na razie trwają poszukiwania scenarzystów, którzy mieliby przenieść powieści Rowling na mały ekran. Harry Potter należy do wytwórni Warner Bros, a częścią Warner Media jest także HBO Max, nowa platforma streamingowa. Zdaniem The Hollywood Reporter, Harry Potter to najbardziej wartościowa seria wytwórni, której dodatkowo mocno zależy na promowaniu nowej platformy, dlatego szansa na rozszerzenie uniwersum Harry'ego Pottera o serial byłaby dla niej bardzo opłacalna.

Wielu fanów serii ma mieszane uczucia odnośnie do tej informacji. Harry Potter zaczął błyskawicznie trendować na Twitterze, a z opinii w serwisie wynika, że spora część osób podziela zdanie, że serial jest kiepskim pomysłem, bo 'klasyków nie powinno się dotykać'. Co więcej, niektórzy są zdania, że bardzo ciężko będzie znaleźć aktorów, którzy poradziliby sobie z odtworzeniem ról bohaterów tak dobrze, jak pierwotna obsada. Sporo fanów jest jednak entuzjastycznie nastawionych do pomysłu, zwłaszcza że serial dałby ogromne pole do opowiedzenia wielu wątków, które nie zmieściły się w filmach lub zostały mocno uproszczone.

ESKA XD #014
NAJNOWSZE