Harry Potter - GIGANTYCZNA luka w fabule filmu, której prawie nikt nie zauważył!

2018-08-31 9:44
Harry Potter
Autor: WARNER BROS. PICTURES / CLOSE, MURRAY / AlbumEAST NEWS Harry Potter

Harry Potter - w jednej części kultowej serii filmów jest naprawdę bardzo duża luka fabularna. Jak to możliwe, że nikt wcześniej jej nie zauważył?

Harry Potter to seria filmów, które najwięksi fani oglądali po kilka lub nawet kilkanaście razy. Jednak niewiele osób zwróciło uwagę na to, że w trzeciej części, Więźniu z Azkabanu, znajduje się gigantyczna wpadka, która stawia pod znakiem zapytania całą fabułę filmu. Udało się wam zwrócić na to uwagę?

Ed Sheeran zagra w filmie! W jakiej roli zobaczymy gwiazdę?

Harry Potter i więzień Azkabanu: luka w fabule, której nikt nie zauważył

Chociaż całe uniwersum Harry'ego Pottera opiera się na magii i jest tylko i wyłącznie wymysłem twórców, fabuła filmów o młodym czarodzieju również powinna spełniać podstawowe zasady logiki. Niestety, w przypadku ekranizacji trzeciej części filmu, Harry Potter i więzień Azkabanu, twórcom naprawdę mocno powinęła się noga. Jak zapewne pamiętacie, Harry otrzymał od Freda i George'a Mapę Huncwotów, która między innymi pokazuje lokalizację każdego mieszkańca Hogwartu. W tej samej cześci dowiadujemy się również, że Parszywek, szczur Rona, to tak naprawdę animag, którym był Petter Pettigrew. Jak to możliwe, że przez ten cały czas najpierw bracia Rona, a później również jego najlepszy przyjaciel, nie zauważyli, że Pettigrew śpi z nim razem w jednym łóżku..? Oczywiście można wytłumaczyć to na przyjład w taki sposób, że Mapa pokazywała wyłącznie te osoby, których w danej chwili szukał zainteresowany. Lub nie pokazywała wszystkich osób znajdujących się w zatłoczonym pomieszczeniu - którym z pewnością było dormitorium Hogwartu. Nigdy nie zostało to jednak w żaden sposób konkretnie wyjaśnione.

Słuchaj za darmo muzyki z seriali! Stranger Things, 13 powodów i inne

NAJNOWSZE