Wspaniałe stulecie

i

Autor: TVP VOD; YouTube.com/warfare73 Turecka aktorka wygrała "Taniec z gwiazdami".

Ciekawostki

Gwiazda "Wspaniałego stulecia" wygrała turecką edycję "Tańca z gwiazdami". W serialu grała Annę Jagiellonkę

2024-03-17 17:21

Anna Jagiellonka to nie tylko królowa Polski, ale również jedna z bohaterek kultowego serialu tureckiego "Wspaniałe stulecie". W tę postać wcieliła się Özge Ulusoy. W Turcji jest znaną gwiazdą, która sukcesy odnosi nie tylko jako aktorka. Na liście jej osiągnięć jest między innymi wygrana w "Tańcu z gwiazdami".

"Wspaniałe stulecie" to najpopularniejszy w Polsce serial turecki. Choć emitowany był już kilkukrotnie, zawsze przyciąga przed ekrany ogromną publiczność. Telenowela, której scenariusz został oparty na prawdziwych losach sułtana Sulejmana Wspaniałego, to już klasyk telewizji. Przez kilkaset odcinków przewinęło się mnóstwo historycznych postaci, w tym królowa Polski Anna Jagiellonka. Odtwórczynią tej roli była Özge Ulusoy. W Turcji znana jest nie tylko jako aktorka. Jej medialna kariera zaczęła się od zdobycia drugiego miejsca w plebiscycie Miss Turcji. Później pracowała jako modelka i balerina. Zanim dostała rolę we "Wspaniałym stuleciu" zaliczyła inny duży sukces. Wygrała turecką edycję "Tańca z gwiazdami"!

Polak w niemieckiej edycji "Top Model". Opowiedział swoją straszną historię

Tureckie seriale to nie tylko telenowele. 5 świetnych produkcji znad Bosforu.

Özge Ulusoy w "Tańcu z gwiazdami"

Turecka wersja "Tańca z gwiazdami" nosiła nazwę "Yok Böyle Dans" i nie zagościła w telewizji na długo. Powstały tylko dwie edycje. Ostatnią, wyemitowaną w 2011 roku, wygrała właśnie aktorka ze "Wspaniałego stulecia". Partnerem Özge Ulusoy był tancerz Vitaly Kozmin. Ich przykładowy występ można zobaczyć niżej.

Fenomen "Tańca z gwiazdami"

"Taniec z gwiazdami" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych formatów telewizyjnych na świecie. Wymyślono go w Wielkiej Brytanii w 2004 roki. Od tamtej pory show trafiło do ponad 60 państw. Najwięcej sezonów powstało w Stanach Zjednoczonych. W amerykańskiej telewizji show zagościło 32 razy.