Najbardziej przerażające postaci z horrorów. Po filmach z nimi prędko nie zaśniecie

2019-01-14 13:16
Leatherface
Autor: Mary Evans Picture Library/East News Leatherface

Którzy bohaterowie horrorów najmocniej przyprawiają nas o dreszcze? Jeśli lubicie się bać, koniecznie sprawdźcie naszą listę.

Najstraszniejsze postaci z horrorów - które filmy grozy warto dla nich obejrzeć? Psychopatyczni mordercy, nadprzyrodzone istoty czy też przerażające duchy - to bohaterowie horrorów, z którymi najczęściej mamy do czynienia. Niektórzy z nich są tak straszni, że filmy z nimi pamiętamy do końca życia. Zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że część tych postaci oparta jest na prawdziwych osobach...

Horrory, których nikt nie jest w stanie obejrzeć do końca. Na czym polegliście?

Najstraszniejsze postaci z horrorów: Michael Myers

Cierpiący na chorobę psychiczną Myers dokonał pierwszego morderstwa mając zaledwie 6 lat. Po latach uciekł ze szpitala psychiatrycznego, a głównym wątkiem filmów z serii Halloween z jego udziałem jest polowanie Myersa na jego siostrę, Laurie. W 2018 roku ukazał się 10 film z tej serii. 

Najstraszniejsze postaci z horrorów: Pennywise

Pennywise to bohater powieści Stephena Kinga - To. Zamieszkuje amerykańskie miasteczko Derry, a co 27 lat wychodzi na polowanie, szukając ofiar wśród dzieci. Jednak zanim je dopadnie, na różne sposoby podsyca w nich strach. Książka Kinga doczekała się dwóch filmowych adaptacji - pierwszej w 1990 i kolejnej w 2017 roku. W 2019 ukaże się sequel.

Najstraszniejsze postaci z horrorów: Samara Morgan

Jest coś szczególnie przerażającego w dziecięcych bohaterach horrorów - Samara Morgan nie jest tu wyjątkiem. Bohaterka filmu The Ring została wrzucona do studni, w której zmarła po 7 dniach. Samara rzuciła klątwę na kastę wideo - każda osoba, która ją obejrzy, może spodziewać się odwiedzin dziewczynki po rzeczonych 7 dniach. 

Najstraszniejsze postaci z horrorów: Jigsaw

Bohater Piły tak naprawdę nazywa się John Kramer. Po tym, gdy dowiedział się, że jest śmiertelnie chory na guza mózgu, postanowił 'dać nauczkę' wszystkim osobom, które jego zdaniem są niewdzięczne za dar życia, które otrzymały. Metody Jigsawa polegają na zmuszaniu ofiar do udziału w śmiertelnych 'grach', w których muszą w jakiś sposób zadać ból sobie lub innym, aby uciec.

Najstraszniejsze postaci z horrorów: Leatherface

Trudno wyobrazić sobie bardziej okrutną postać. Leatherface to kanibal, który morduje swoje ofiary za pomocą piły mechanicznej, a na twarzy nosi maskę z ludzkiej skóry. Jego postać została stworzona na podstawie biografii prawdziwego mordercy, Eda Geina. Leatherface doczekał się w sumie 8 filmów z serii Teksańska masakra piłą mechaniczną.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE