Gorzka zemsta, Cena marzeń, Marina... Telenowele, które podbiły serca widzów TVN

2021-05-07 16:29 Adrian Rybak
Gorzka zemsta
Autor: EAST NEWS

Telenowele latynoskie lata temu podbiły serca polskich widzów. Romantyczne historie pełne intryg i dramatycznych zwrotów akcji można było zobaczyć w wielu kanałach. Te najpopularniejsze można było oglądać w TVN. Najbardziej widzowie pamiętają Esmeraldę i Paulinę, ale później pojawiły się także inne propozycje. Przypominamy kilka z nich.

Telenowele zachwycały widzów. Oglądały je przede wszystkim kobiety i młodzież. W TVN było stałe pasmo, w którym można było je oglądać. Emitowane były o godzinie 15:00. Trafiały tam przede wszystkim produkcje z Meksyku i Kolumbii. W ten sposób popularne w Polsce stały się wytwórnie telewizyjne Televisa oraz Telemundo. Przypominamy najpopularniejsze telenowele, które w latach 2000. można było obejrzeć na antenie TVN-u. Oto lista!

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Gorzka zemsta

Ta kolumbijska telenowela była prawdziwym fenomenem. Akcja 180-odcinkowego serialu zaczęła się, gdy nastoletnia Ruth wpadła w romans z ze starszym mężczyzną o imieniu Bernardo. Był on właścicielem bogatej hacjendy. Pewnego dnia umiera, a Ruth udaje się do jego rodzinnego domu. Dziewczyna została przegoniona przez Gabrielę, żonę swojego kochanka. Załamana popełnia samobójstwo. Ta tragedia szczególnie dotknęła jej braci - Juana, Oscara i Franco. Młodzi mężczyźni postanowili zemścić się i z tego powodu zatrudnili się w hacjendzie Gabrieli. Tam zakochali się w jej córkach - Normie, Jimenie i Sarze. Tak rozpoczęła się namiętna historia pełna intryg.

Cena marzeń

W tej telenoweli główną bohaterką była Rubi - przepiękna dziewczyna z biednej dzielnicy w Meksyku. Dziewczyna marzyła o tym, aby być bogata, dlatego też nie bała się wykorzystywać swoich wdzięków do zdobywania wygód. Odważyła się nawet odbić narzeczonego swojej najlepszej przyjaciółki, z którą za chwilę miał się ożenić. Wielu bogatych mężczyzn padło ofiarą przebiegłej Rubi, a ona nigdy nie mogła być szczęśliwa, ponieważ jej serce należało do biednego Alejandro.

Grzesznica

Nora, główna bohaterka serialu, wychowała się w domu skąpców i materialistów. Jej ojciec zawsze powtarzał jej, że musi wyjść za milionera, który wyciągnie ich z ruiny. Jej macocha Isaura także wykorzystywała ją dla własnych korzyści. Nora została zmuszona do związku z bogatym, starszym mężczyzną. Pewnego dnia w wyniku kłótni Nora strzeliła do niego i trafiła na policję. Udało jej się wyjść za kaucją, ale chwilę później umarł jej ojciec, przez co obarcza się winą. Nora postanowiła popełnić samobójstwo, ale uratował ją Arturo, młody spadkobierca. Para zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Marina

Kolejna telenowela z młodą kobietą w roli głównej. Marina była biedną dziewczyną z Acapulco. Pewnego dnia umiera jej matka, która na łożu śmierci poprosiła swojego krewnego Guillermo, aby zaopiekował się córką. W ten sposób Marina trafiła do bogatej rezydencji swojego wujka. Musiała jednak mierzyć się z licznymi upokorzeniami ze strony mieszkańców domu. Była tam jednak jedna osoba, która odmieniła jej życie. Był to Ricardo, w którym Marina szybko się zakochała. 

Serce z kamienia

Ta meksykańska telenowela opowiadała o losach trzech sióstr - Marissy, Aidy i Lucrecii. Dwie z nich wychowały się razem, ale jedna w dzieciństwie zaginęła w wyniku ogromnego pożaru w lesie. Była to Lucrecia, która wychowana została przez biednego zielnika. Z czasem drogi kobiet schodzą się. Dodatkowo każda z nich musiała zmierzyć się z rozterkami miłosnymi. Co ciekawe, w serialu można było usłyszeć język polski. Stało się to za sprawą Caridad, bohaterki, która wróciła do Meksyku z Krakowa. W postać tę wcieliła się polska aktorka Maya Mischalska. W telenoweli wystąpiła także inna Polka - Ludwika Paleta.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE