Furioza

i

Autor: Materiały prasowe Kino Świat

FILMY

Furioza 2 powstanie! Kinowy przebój z Damięckim doczeka się aż dwóch kontynuacji!

2023-05-06 10:20

Chuligańska ferajna powróci na ekrany! Słynna "Furioza", która najpierw miała premierę w kinie, a później na platformie Netfliksa, doczeka się kontynuacji. Streamingowy gigant zapowiada, że stworzy nie tylko jeden film, a dwa filmy!

Furioza zadebiutowała na wielkich ekranach w październiku 2021 roku. Film Cypriana T. Olenckiego odbił się szerokim echem i przyciągnął pokaźną liczbę widzów na sale kinowe. Jeszcze większa popularność pojawiła się w momencie, kiedy tytuł trafił do biblioteki Netfliksa. Produkcja momentalnie skradła serca widzów nie tylko z Polski, ale również z innych zakątków świata. Teraz włodarze platformy postanowili zainwestować w kilka nowych projektów w kraju nad Wisłą, a jednym z nich będzie właśnie Furioza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Furioza - obsada i szokujące metamorfozy aktorów. Damięcki, Książkiewicz, Banasiuk

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Furioza 2 powstanie! Nowa część trafi do streamingu?

Netflix ogłosił, że zrealizuje dwa filmy z serii Furioza. Wszystkie kontynuacje pojawią się bezpośrednio na platformie i wszystko wskazuje na to, że nie będą miały premiery kinowej. Za kamerą ponownie stanie Cyprian T. Olencki, który był odpowiedzialny za pierwszą odsłonę. Na fotelu producenta zasiedli Magdalena Szwedkowicz i Marcin Zarębski. Współautorem Furiozy był również Tomasz Klimala, ale scenarzysta nie będzie pracować przy nadchodzących produkcjach. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

O czym jest Furioza? Opis filmu i obsada

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

W rolach głównych pojawili się Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich, m.in. Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka. Przy projekcie pracowali Cyprian T. Olencki (reżyser i współscenarzysta), Tomasz Klimala (scenarzysta) Klaudiusz Dwulit (zdjęcia), Norbert Wojtysiak (współpraca operatorska), Miro Kępiński (muzyka) oraz Wojciech Włodarski i Miłosz Janiec (montaż).

Sonda
Czy powstanie drugiej części FURIOZY, to dobry pomysł?