Finding Jack - James Dean zagra w filmie ponad 60 lat po swojej śmierci

2019-11-07 16:02
James Dean
Autor: East News

James Dean to legenda światowego kina, uznany za współczesną ikonę popkultury. Mimo że aktor zmarł tragicznie młodo - miał zaledwie 24 lata - a jego dorobek liczy zaledwie kilka filmów, zdążył dwukrotnie zyskać nominację do Oscara. Eksperci wyjaśniają Fenomen Deana faktem, że stał się pierwszą postacią, z którą w latach 50. mogła utożsamiać się młodzież. Dean stał się także symbolem osób bi- i homoseksualnych.

Finding Jack - co wiadomo o filmie, w którym zobaczymy Jamesa Deana 64 lata po jego śmierci? W filmografii aktora znalazły się jedynie trzy filmy - Na wschód od Edenu, Buntownik bez powodu oraz Olbrzym, który wszedł do kin już kilka miesięcy po śmierci Deana. Obydwie nominacje do Oscara Dean również otrzymał pośmiertnie. Aktor zginął w wypadku samochodowym w 1955 roku.

Finding Jack - James Dean zagra pośmiertnie rolę w filmie

Jak podaje time.com, Jamesa Deana na ekranie ma 'ożywić' technologia CGI. Aktor 'zagra' w filmie dzięki wykorzystaniu archiwalnych zdjęć i nagrań z nim, a głosu ma użyczyć mu inny aktor. Finding Jack to adaptacja wydanej w 2011 roku powieści Garetha Crockera, która dotychczas nie ukazała się w Polsce. Jej fabuła opowiada historię mężczyzny, który w wypadku traci najbliższą rodzinę. Zrozpaczony postanawia przyłączyć się do żołnierzy walczących w Wietnamie i zginąć na wojnie. Podczas jednej z misji poznaje jednak labradora, który zmienia jego podejście do życia.

Nakręcenie filmu z komputerowo wygenerowanym Jamesem Deanem wzbudziło już sporo kontrowersji. Do osób krytykujących ten pomysł przyłączył się między innymi aktor Chris Evans, który napisał na Twitterze, że 'jest to okropne', a 'kompletny brak zrozumienia jest karygodny'. Jak na razie nie wiadomo, kiedy Finding Jack ma trafić na ekrany kin.

NAJNOWSZE