Matylda odc. 10. Matylda (Maria Kowalska), Robert Boden (Kamil Szeptycki)

i

Autor: vod Matylda odc. 10. Matylda (Maria Kowalska), Robert Boden (Kamil Szeptycki)

seriale

„Matylda” finał - streszczenie. To wydarzy się w ostatnim odcinku!

2024-05-25 23:54

Ostatni odcinek „Matyldy” zbliża się wielkimi krokami. Już pod koniec maja na antenie TVP1 wyemitowany zostanie finał pierwszego sezonu produkcji, w którym widzowie dowiedzą się, jak potoczyły się losy ukochanych bohaterów. Co wydarzy się w 13. odcinku „Matyldy”?

„Matylda” gości na antenie Telewizji Polskiej od kilku tygodni i na dobre zagościła w domach Polaków. W każdą niedzielę przed telewizorami zasiadają fani serialu, którzy z zainteresowaniem oglądają kolejne epizody kostiumowego hitu i zastanawiają się, czy Matylda doczeka się szczęśliwego zakończenia. Wiadomo już, że w ostatnim odcinku serialu główna bohaterka urodzi dziecko, a Tadeusz stanie do walki z Rubinem. Co jeszcze wydarzy się w finale?

Maria Kowalska – gwiazda serialu „Matylda” tęskni za XIX-wiecznym kostiumem

„Matylda” - co wydarzy się w finale?

W finale „Matyldy”, który zostanie wyemitowany 26 maja w telewizyjnej Jedynce, schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat.

Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę. Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie...

Listen on Spreaker.