Matylda odc. 13. Izabela (Grażyna Sobocińska), Adam Różański (Jędrzej Hycnar)

i

Autor: vod.tvp.pl Matylda odc. 13. Izabela (Grażyna Sobocińska), Adam Różański (Jędrzej Hycnar)

seriale

Śmierć w ostatnim odcinku "Matyldy". Happy endu nie będzie!

2024-05-12 16:42

Wielkimi krokami zbliża się finał Matyldy. Już pod koniec maja wyemitowany zostanie ostatni odcinek kostiumowego serialu Telewizji Polskiej, podczas którego poznamy zakończenie losów głównych bohaterów. Wiadomo już, że produkcja zakończy się tragicznie.

Zanim Telewizja Polska wyemituje ostatni odcinek Matyldy, widzowie zobaczą jeszcze kilka epizodów. To właśnie w nich po śmierci swojego syna Michała, Rubin porwie Matyldę i bestialsko ją zgwałci. Po wszystkim umieści ją w drewnianej klatce, będzie ją torturować psychicznie i fizycznie. Kobiecie uda się uciec, ale będzie wrakiem człowieka. Dostanie schronienie i pomoc w pałacu Ważkowej. Różański sprowadzi do rodzinnego dworu Izabelę oraz Urszulkę. Kiedy Rubin dowie się o tym, że jego żona uciekła, zjawi się u Różańskich i zmusi kobietę do powrotu. Witold w piwnicach pałacu Rubina odnajdzie Wandę Bilińską. Żabiński poniesie śmierć w wyniku krwawego starcia z Tadeuszem i Robertem. Po powrocie do Brzeziny Matylda, po latach rozłąki, spotka swoich rodziców, Tadeusza i Wandę Bilińskich.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Śmierć w ostatnim odcinku Matyldy

Ostatni, 13. odcinek serialu Matylda zostanie wyemitowany 26 maja w telewizyjnej Jedynce. Co wydarzy się w finale? Schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat. Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę.

Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie... Tadeusz chcąc uratować Izabelę, strzela do Walka. Niestety Rubin także jest uzbrojony i mierzy do ojca Matyldy. Walek wykorzystuje zamieszanie i strzela do Izabeli, a kula trafia ją w plecy. Niestety kobiety nie udaje się uratować. Rubin ucieka do lasu, a Tadeusz biegnie tuż za nim. Maurycy czai się za drzewem i przy pierwszej okazji strzela do Tadeusza. Ojciec Matyldy pada na ziemię i umiera…

Listen on Spreaker.