Matylda

i

Autor: TVP

seriale

Finał „Matyldy” będzie zaskakujący? Widzowie nie poznają zakończenia losów bohaterów?!

2024-05-15 7:49

Wielkimi krokami zbliża się finał kostiumowego serialu Telewizji Polskiej, „Matylda”. Wiadomo już, że w ostatnim odcinku hitowej produkcji zdecydowanie nie zabraknie emocji. Co takiego wydarzy się w 13. epizodzie „Matyldy”?

„Matylda” gości na ekranach naszych telewizorów od kilku tygodni i na dobre rozkochała w sobie widzów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne epizody kostiumowego serialu. Produkcja, w której występują: Maria Kowalska, Małgorzata Buczkowska, Dariusz Chojnacki, Robert Czebotar, Ireneusz Czop, Urszula Grabowska, Mirosław Haniszewski, Grażyna Sobocińska, Emmy Giegżno oraz Jędrzej Hycnar, opowiada historię zbuntowanej córki powstańca styczniowego. Młoda szlachcianka nie akceptuje świata takim, jakim jest. Buntuje się wobec utartych reguł i wierzy w to, że może oczekiwać od życia więcej, niż dostaje. Jej postawa nie jest jednak mile widziana w społeczeństwie. To przysparza jej wielu kłopotów.

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Finał „Matyldy” będzie zaskakujący?

Ostatni odcinek „Matyldy” zostanie wyemitowany już w niedzielę, 26 maja 2024 roku. Co się w nim wydarzy? Rubin zaczął tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanowiła uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrył się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczono wysoką nagrodę. Tymczasem stan Matyldy zaczął się pogarszać. Robert domyślił się, że mogą to być objawy ciąży, ale Bilińska odmówiła rozmowy na ten temat. Ada wróciła do pracy w posiadłości Różańskich. Dziewczyna otrzymała list od Wichra, w którym mężczyzna poinformował ją o swoim planie wyjazdu do Ameryki. Aleksandra wreszcie wzięła wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych zabrakło Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Wściekły z zazdrości Rubin zaplanował na nich zasadzkę.

Matylda wyznała Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Załamana postanowiła wyjechać z Brzeziny. Gdy Boden uświadomił sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu, natychmiast ruszył na jej poszukiwania. Rubin uprowadził Adama Różańskiego i swoją żonę. Biliński, zauważając pędzący powóz Maurycego, ruszył naprzeciw nieprzyjacielowi. W lesie wywiązała się walka, w której przypadkowy strzał trafił Izabelę. Adam kazał wezwać do niej Bodena. Pomiędzy Bilińskim a Rubinem rozpoczęła się walka na śmierć i życie... Wiadomo również, że w ostatnim odcinku „Matyldy” główna bohaterka zacznie rodzić. Poród odbierze Boden. Szczęście z narodzin dziecka nie będzie trwać długo… Wkrótce zakochanych odnajdzie Rubin, który wkroczy do ich mieszkania z policją i zabierze Matyldzie dziecko. Niestety okaże się, że według prawa ojcem jej dziecka jest jej zmarły mąż, Michał Rubin. Maurycy jako ojciec zmarłego będzie mieć pełne prawo do opieki nad dzieckiem… 

W taki nieoczywisty sposób zakończy się pierwszy sezon „Matyldy”. Zamówiona została nowa odsłona serialu, napisano już 13 nowych odcinków, ale niestety brakuje funduszy na ich nakręcenie… Przyszłość serialu wisi więc na włosku, a to oznacza, że nie wiadomo, czy widzowie poznają zakończenie losów głównych bohaterów.