Filmy o sztukach walki, które warto zobaczyć! Znasz je wszystkie?

2021-11-30 17:00 Leon Pietrzak
Karate Kid
Autor: EAST NEWS

Pot, krew, łzy, zabójcze ciosy i poświęcenie w walce o wszystko. Przedstawiamy filmy o sztukach walki, które każdy z nas przynajmniej raz w życiu musi zobaczyć. Niektórzy myślą, że takie produkcje nie mają przekazu. Nic bardziej mylnego! Poniższymi tytułami udowadniamy, że da się opowiedzieć ciekawą historię z imponującymi szpagatami w tle.

Filmy o sztukach walki, które warto zobaczyć. Każdy z nas przynajmniej raz słyszał o kimś takim jak Bruce Lee, czy Jackie Chan. Między innymi, to dzięki nim usłyszeliśmy o sportowych produkcjach z dalekiego wschodu. Kino azjatyckie jest przepełnione filmami o sztukach walki, chociaż znajdzie się również kilka ciekawych tytułów z Ameryki. Rozgrzewkę mamy już za sobą, więc czas założyć karategi i stanąć do walki. Oto nasza propozycja filmów, które zwyczajnie wypada znać.

Wejście smoka

To nasza propozycja na dobry start. Bruce Lee wciela się tutaj w mistrza kung fu i bierze udział w turnieju, w którym mierzy się z tymi, którzy na sztukach walki zjedli przysłowiowe zęby. Agent Lee robi to nie bez powodu. Organizator imprezy prowadzi działalność nielegalnie, a bohater próbuje znaleźć na to dowody.

Sonda
Czy lubisz oglądać filmy o sztukach walki?

Ip Man

Jedna z lepszych produkcji, która pokazuje narodziny legendy! Ip Man prowadzi spokojnie życia w miasteczku Fuoshan. Jednak spokój nie trwa wiecznie i zostaje zakłócony przez japońską okupację. W filmie sceny walki zostały ciekawe przemyślane, a obsada dodaje tej produkcji wyjąkowej rangi. Pojawiły się również następne części.

Karate Kid

Teleportujemy się z Azji do Stanów Zjedoczonych, gdzie powstał jeden z najpopularniejszych filmów w latach 80. Film nie skończył się na jednej części, a nawet doczekał się kilku kolejnych - w tym odświeżonej wersji z 2010 roku oraz sequela Cobra Kai, którego można oglądać na Netflix. Młody chłopak pod okiem mistrza Miyagi poznaje tajniki Karate, jednak brakowało mu motywacji i nie chciał się skompromitować w oczach dziewczyny, która mu się podobała. W pewnym momencie bohater zmienia jednak swoją postawę na świat. Klasyka nad klasykami.

Kickboxer

W głównej roli Jean-Claude Van Damme, czyli aktor którego przedstawiać nie trzeba. Jego postać, Kurt Sloane, podejmuje przygotowania pod okiem tajlandzkiego mistrza. Wszystko po to, aby stanąć naprzeciwko oprawcy swojego brata. Produkcja doczekała się licznych kontynuacji i sequeli, ale nie powtórzyły one sukcesu filmu z 1989 roku.

Przyczajony tygrys, ukryty smok

Film powstał w roku 2000 i niewiele potrzebował, aby zapisać się na kartach filmowych historii. Już rok później został nominowany do Oscara TYLKO w 10 kategoriach. Wygrał ostatecznie w 4. Jakby komuś było mało, to zdobył jeszcze 16 innych nagród, ale skupmy się na fabule. Film opowiada o wojowniku z wielkim doświadczeniem, który zrobił karierę, co kosztowało go wielu wyrzeczeń. Dla walk zrezygnował nawet ze swojej miłości do Yu Shu Lien. Postanawia przejść na emeryturę i przy tym oddaje swoje "Zielone Przeznaczenie" - czyli legendarny miecz. Jednak jego emerytalne plany psuje wojowniczka, na której silnie chce się zemścić.

BUŁKA Z BANANEM? Trenuj i jedz jak skoczek narciarski | ESKA XD - Fit vlog #36
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE