Filmy młodzieżowe - o miłości, romantyczne, o szkole [TOP 10]

2021-03-22 11:47 kg
Filmy dla młodzieży - TOP 10
Autor: YouTube/Pitch Perfect

Filmy dla młodzieży to przede wszystkim historie miłosne nastolatków, pierwsze zauroczenia, romantyczne chwile, ale także złamane serca. Nie tylko młodzież w wieku szkolnym, ale i starsze pokolenie sięga po tego typu filmy. Produkcji o młodzieńczych latach nastolatków jest mnóstwo, dlatego wybraliśmy te, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Przed wami TOP 10 filmów młodzieżowych!

Filmy młodzieżowe: ŁATWA DZIEWCZYNA

Emma Stone jako licealistka, która chcąc wykręcić się z wyjazdu z rodzicami, wymyśla historię o randce. Jedno kłamstwo pociąga jednak za sobą kolejne i już wkrótce dziewczynie (niesłusznie) zostaje przypięta łatka zdziry i ladacznicy. Cięty humor, autoironia i wielka odwaga sprawiają jednak, że Olive z konfliktu z całą szkołą może wyjść zwycięsko.

Filmy młodzieżowe: KAŻDEGO DNIA

Filmowe love story oparte na bestsellerowej powieści Davida Levithana, jednego z najpopularniejszych twórców literatury młodzieżowej. Za ekranizację odpowiada reżyser „I że cię nie opuszczę”.

Filmy dla młodzieży: CHARLIE

Zamknięty w sobie i nieśmiały Charlie (Logan Lerman) po samobójstwie przyjaciela zaczyna naukę w liceum. Chociaż na początku wydaje się, że nie znajdzie przyjaciół i do studiów zostanie szkolną ofiarą, już wkrótce na ratunek przybywa mu zwariowany duet. Emma Watson i Ezra Miller pomagają Charliemu uporać się z tragediami i odnaleźć radość życia!

Filmy młodzieżowe: PITCH PERFECT

Pitch Perfekt to historia o najstarszych nastolatkach. Beca, studentka pierwszego roku, zapisuje się do chóru szkolnego. Dzięki muzyce znajduje przyjaźń, miłość i sposób na realizację marzeń, jednak nie może beztrosko się tym cieszyć. Jej zespół już wkrótce ma wziąć udział w konkursie chórów a capella!

Filmy młodzieżowe: NIEZGODNA

Niezgodna – to określenie w czasie decydującego o całym życiu testu sprawia, że bohaterka Shailene Woodley zostaje uznana za zagrożenie i obiekt do eliminacji. W ciągu kilku chwil musi podjąć decyzję, która może oddzielić ją od rodziny i narazić na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Tak zaczyna całe miesiące walki o przeżycie!

Filmy młodzieżowe: GWIAZD NASZYCH WINA

Film na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena. Chora na raka tarczycy Hazel idzie na spotkanie grupy wsparcia. Robi to tylko dla rodziców i nie oczekuje jakiejkolwiek pomocy, jednak już wkrótce zdaje sobie sprawę, że łatwiej mierzyć się z chorobą w sympatycznym towarzystwie. Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń!

Filmy młodzieżowe: SZTUKA DORASTANIA

George, samotnik ignorujący wszelkie szkolne obowiązki, tuż przed maturą poznaje Sally, zrozpaczoną swoim życiem dziewczynę, która dramat ukrywa pod maską popularności. Już wkrótce tych dwoje zaczyna łączyć przyjaźń, a wzajemne wsparcie pozwala na myślenie o realizacji marzeń. O to jednak nie będzie łatwo…

Filmy młodzieżowe: PAPIEROWE MIASTA

Kolejna ekranizacja powieści Johna Greena. Q, od zawsze zakochany w ekscentrycznej sąsiadce Margo, zostaje wciągnięty w jej zwariowane życie. Najpierw pomaga jej w planie zemsty, a potem, już po jej zniknięciu, razem z przyjaciółmi rusza na poszukiwania. Nie ma pojęcia, co odkryje!

Filmy młodzieżowe: PIĄTA FALA

Chloe Grace Moretz jako nastolatka, która musi nauczyć się przetrwania w świecie zrujnowanym po inwazji kosmitów. Nie ma jednak czasu na przemyślenia, bo jej brat został uprowadzony przez obcych, a ona jest jedyną osobą, której zależy na jego uwolnieniu. Jak na sci-fi przystało, na ekranie jest krwawo i… romantycznie!

Filmy młodzieżowe: JUNO

16-letnia Juno zupełnie przypadkiem zachodzi w ciążę ze swoim najlepszym przyjacielem. Postanawia jednak poradzić sobie z całą sytuacją z humorem i oddać dziecko do adopcji. Zaczyna więc poszukiwania pary, która zapewniłaby jej potomkowi jak najlepszy dom, i już wkrótce odkrywa jednak, że ciąża może zmienić i jej życie!

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE