Filmy młodzieżowe – najlepsze filmy o nastolatkach! O miłości, dojrzewaniu i katastrofach

2020-12-11 11:48 kg
Filmy dla młodzieży
Autor: screen z youtube/forumfilmpoland

Filmy dla młodzieży zmieniają się razem z widzami. Najnowsze dotyczą więc mediów społecznościowych i internetu, ale nie brakuje wśród nich także historii miłosnych, widowiskowych produkcji sci-fi i tradycyjnych opowieści o dorastaniu. Oto najlepsze filmy o nastolatkach.

Filmy dla młodzieży, o nastolatkach i towarzyszących im problemach, trafiają do kin co roku, jednak nie zawsze zasługują na uwagę. Twórcom, starszym o kilkadziesiąt lat, trudno przecież postawić się w sytuacji nastoletnich widzów i chociaż wydaje im się, że znają młodych ludzi, bardzo często kręcą kinowe potworki. Na szczęście zdarzają się też arcydzieła! Filmy dla młodzieży bywają odkrywcze, poruszają ważne tematy, a czasami po prostu z humorem komentują rzeczywistość. Równocześnie, niektóre filmy dla młodzieży ukazują też losy nastolatków w alternatywnym świecie, w czasach apokalipsy albo na granicy zagłady. Jakie filmy dla młodzieży szczególnie warto obejrzeć? Zależy, co wolicie – romans, akcję, komedię, a może sci-fi? Nasze zestawienie Najlepsze filmy o nastolatkach uwzględnia wszystkie preferencje!

Filmy, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę [materiał 18+]

Filmy dla młodzieży: ŁATWA DZIEWCZYNA

Emma Stone jako licealistka, która chcąc wykręcić się z wyjazdu z rodzicami, wymyśla historię o randce. Jedno kłamstwo pociąga jednak za sobą kolejne i już wkrótce dziewczynie (niesłusznie) zostaje przypięta łatka zdziry i ladacznicy. Cięty humor, autoironia i wielka odwaga sprawiają jednak, że Olive z konfliktu z całą szkołą może wyjść zwycięsko.

Filmy dla młodzieży: KAŻDEGO DNIA

Filmowe love story oparte na bestsellerowej powieści Davida Levithana, jednego z najpopularniejszych twórców literatury młodzieżowej. Za ekranizację odpowiada reżyser „I że cię nie opuszczę”.

Filmy dla młodzieży: CHARLIE

Zamknięty w sobie i nieśmiały Charlie (Logan Lerman) po samobójstwie przyjaciela zaczyna naukę w liceum. Chociaż na początku wydaje się, że nie znajdzie przyjaciół i do studiów zostanie szkolną ofiarą, już wkrótce na ratunek przybywa mu zwariowany duet. Emma Watson i Ezra Miller pomagają Charliemu uporać się z tragediami i odnaleźć radość życia!

Filmy dla młodzieży: PITCH PERFECT

Pitch Perfekt to historia o najstarszych nastolatkach. Beca, studentka pierwszego roku, zapisuje się do chóru szkolnego. Dzięki muzyce znajduje przyjaźń, miłość i sposób na realizację marzeń, jednak nie może beztrosko się tym cieszyć. Jej zespół już wkrótce ma wziąć udział w konkursie chórów a capella!

Filmy dla młodzieży: NIEZGODNA

Niezgodna – to określenie w czasie decydującego o całym życiu testu sprawia, że bohaterka Shailene Woodley zostaje uznana za zagrożenie i obiekt do eliminacji. W ciągu kilku chwil musi podjąć decyzję, która może oddzielić ją od rodziny i narazić na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Tak zaczyna całe miesiące walki o przeżycie!

Filmy dla młodzieży: OSTATNIA PIOSENKA

Miley Cyrus i Liam Hemsworth w filmie, który rozpoczął ich wieloletni związek. Nastoletnia Ronnie musi przeprowadzić się z Nowego Jorku do Georgii, by spędzić z ojcem wakacje. Chociaż początkowo nie wyobraża sobie, by w tym miejscu miało spotkać ją coś dobrego, już wkrótce poznaje sympatycznego Willa.

Filmy dla młodzieży: GWIAZD NASZYCH WINA

Film na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena. Chora na raka tarczycy Hazel idzie na spotkanie grupy wsparcia. Robi to tylko dla rodziców i nie oczekuje jakiejkolwiek pomocy, jednak już wkrótce zdaje sobie sprawę, że łatwiej mierzyć się z chorobą w sympatycznym towarzystwie. Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń!

Filmy dla młodzieży: IGRZYSKA ŚMIERCI

Katniss, pochodząca z biednego regionu nastolatka, ratując siostrę, zgłasza się do udziału w Głodowych Igrzyskach. Doroczny turniej, w którym bierze udział 24 trybutów z całego państwa Panem, może przetrwać tylko jedna osoba. Katniss staje więc w obliczu walki o przetrwanie! Igrzyska Śmierci to jeden z najlepszych filmów sci-fi dla młodzieży!

Filmy dla młodzieży: SZTUKA DORASTANIA

George, samotnik ignorujący wszelkie szkolne obowiązki, tuż przed maturą poznaje Sally, zrozpaczoną swoim życiem dziewczynę, która dramat ukrywa pod maską popularności. Już wkrótce tych dwoje zaczyna łączyć przyjaźń, a wzajemne wsparcie pozwala na myślenie o realizacji marzeń. O to jednak nie będzie łatwo…

Filmy dla młodzieży: WIĘZIEŃ LABIRYNTU

Nastolatek budzi się w mrocznej i jadącej w górę windzie, nie pamiętając nic oprócz swojego imienia. Trafia do tajemniczej Strefy – miejsca zamieszkanego przez kilkudziesięciu chłopców i otoczonego przez gigantyczny labirynt. Co noc śmiałkowie ruszają w świat potworów, by znaleźć drogę do wyjścia.

Filmy dla młodzieży: NERVE

Emma Roberts bierze udział w internetowej, ekstremalnej grze w prawdę i wyzwanie. Zdobywa pieniądze, poznaje przystojnego Dave’a Franco, staje się sensacją wśród rówieśników. Radość trwa jednak tylko chwilę. Już wkrótce dotychczasowe sukcesy okazują się wielkim oszustwem, a stawka w grze staje się zdecydowanie wyższa!

Filmy dla młodzieży: PAPIEROWE MIASTA

Kolejna ekranizacja powieści Johna Greena. Q, od zawsze zakochany w ekscentrycznej sąsiadce Margo, zostaje wciągnięty w jej zwariowane życie. Najpierw pomaga jej w planie zemsty, a potem, już po jej zniknięciu, razem z przyjaciółmi rusza na poszukiwania. Nie ma pojęcia, co odkryje!

Filmy dla młodzieży: PIĄTA FALA

Chloe Grace Moretz jako nastolatka, która musi nauczyć się przetrwania w świecie zrujnowanym po inwazji kosmitów. Nie ma jednak czasu na przemyślenia, bo jej brat został uprowadzony przez obcych, a ona jest jedyną osobą, której zależy na jego uwolnieniu. Jak na sci-fi przystało, na ekranie jest krwawo i… romantycznie!

Filmy dla młodzieży: JUNO

16-letnia Juno zupełnie przypadkiem zachodzi w ciążę ze swoim najlepszym przyjacielem. Postanawia jednak poradzić sobie z całą sytuacją z humorem i oddać dziecko do adopcji. Zaczyna więc poszukiwania pary, która zapewniłaby jej potomkowi jak najlepszy dom, i już wkrótce odkrywa jednak, że ciąża może zmienić i jej życie!

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.
NAJNOWSZE