Filmy, których baliśmy się w dzieciństwie. Też mieliście przez nie koszmary?

2020-03-30 13:55
Akademia Pana Kleksa
Autor: screen youtube.com screen youtube.com

Niektóre filmy, mimo że teoretycznie nie są straszne, sprawiały, że w dzieciństwie po ich obejrzeniu baliśmy się zasnąć. Przypominamy filmy i postacie, które prześladowały nas, gdy byliśmy dziećmi!

Czasem dopiero po latach zaczynamy rozumieć, dlaczego rodzice nie pozwalali nam oglądać niektórych filmów lub programów, gdy byliśmy dziećmi. Gorzej jednak, jeśli traumę wywoływały w nas produkcje, które teoretycznie były właśnie dla dzieci przeznaczone - a takie również znajdują się na naszej liście. Pamiętacie je wszystkie?

Role, po których aktorzy mieli problemy psychiczne. Te filmy na zawsze zmieniły ich życie [18+]

Akademia pana Kleksa (1983)

Film oparty na powieści Jana Brzechwy opowiada o Adasiu Niezgódce, który rozpoczyna naukę w Akademii należącej do Ambrożego Kleksa. Szkoła ta jest niezwykle osobliwa, chociażby dlatego, że uczą się tam jedynie chłopcy. których imiona zaczynają się na literę A. W filmie nie brakuje przedziwnych, tajemniczych, a nawet strasznych wydarzeń. Jednym z momentów, który spędzał dzieciom sen z powiek, jest scena inwazji wilków.

Edward Nożycoręki (1990)

Nie jest to co prawda film przeznaczony dla dzieci, ale kategoria 'fantasy', do której jest przypisany, sugeruje raczej kino familijne. Niestety - Johnny Depp jako przygnębiająca, samotna postać z nożami zamiast dłoni, wielu dzieciom śniła się później po nocach. To przykład produkcji, którą zdecydowanie docenią wyłącznie dorośli widzowie.

Stożkogłowi (1993)

Para kosmitów przybywa na Ziemię i próbuje wieść normalne życie pośród ludzi. Film z założenia jest połączeniem komedii i science-fiction. Jednak wygląd humanoidalnych kosmitów ze stożkowymi, łysymi głowami, a także kilka osobliwych scen z filmu, sprawiły, że dzieci nie bawiły się najlepiej podczas oglądania.

Muminki (1990-1992)

Serial animowany na podstawie powieści Tove Jansson był jedną z ulubionych bajek wielu dzieci. Przygody Muminków często można było śledzić podczas niedzielnej Wieczorynki. Jednak znana z Muminków Buka to postać, która przeraża do tej pory nawet niektórych dorosłych. Buka zamrażała wszystko wokół siebie i wzbudzała strach. Co ciekawe, nie wiadomo tak naprawdę, czy jest ona rzeczywiście groźna.

Bliskie spotkania z wesołym diabłem (1988)

To chyba jedna z najdziwniejszych i najstraszniejszych produkcji dla dzieci w historii kina. Film na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego opowiada o zlośliwym diable o imieniu Piszczałka, który terroryzował ludzi w górach. Po pewnym czasie zaprzyjaźnia się on jednak ze sparaliżowanym chłopcem. Film w teorii ma pokazać, że diabeł nie jest tak naprawdę taki straszny. Ale jego przerazający wygląd sprawiał, że dzieci kompletnie nie były w stanie tego oglądać.

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE