James Bond

i

Autor: Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection

Filmy 2020: komedie, horrory, kino akcji. Premiery i zapowiedzi filmów, na które warto czekać!

2020-06-03 14:25

Rok 2020 zapowiada się świetnie dla wszystkich fanów dobrego kina. Od dłuższego czasu możemy szykować się na sporo bardzo gorących premier kinowych, a cały czas pojawiają się kolejne! W tym roku możemy spodziewać się m.in. kilku świetnych kontynuacji marvelowskich produkcji, w planach są także nowe animacje, filmy familijne, a także świetne kino akcji.

Filmy 2020: komedie, horrory, dramaty. Premiery i zapowiedzi filmów, których nie można przegapić! Część dat znana jest już od dawna (zwłaszcza prequeli czy kontynuacji), na inne będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne - rok 2020 dla kinomaniaków zapowiada się świetnie! News aktualizujemy na bieżąco.

Filmy 2020: Judy

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. Data premiery: 3 stycznia. Czytaj więcej o filmie Judy.

Filmy 2020: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach. Data premiery: 3 stycznia.

Filmy 2020: Psy 3. W imię zasad

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko. Data premiery: 17 stycznia. Czytaj więcej o filmie Psy 3. W imię zasad.

Filmy 2020: Nasze miejsce na Ziemi

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Menelem, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią. Data premiery: 24 stycznia.

Filmy 2020: 1917

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. Data premiery: 24 stycznia. Czytaj więcej o filmie 1917.

Filmy 2020: Poznajmy się jeszcze raz

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Data premiery: 31 stycznia.

Filmy 2020: Birds of Prey

Margot Robbie wcieli się ponownie w postać Harley Quinn w spin offie Suicide Squad. Fabuła Birds of Prey ma skupić się na okresie po rozstaniu Harley Quinn z Jokerem. Razem z Black Canary, Huntress i Renee Montoyą bohaterka ma walczyć o życie dziewczynki, któremu zagraża Black Mask. Data premiery: 7 lutego. Czytaj więcej o filmie Birds of Prey.

Filmy 2020: 365 dni

Film 365 dni to nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Aby podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. Film na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej trafi na ekrany kin już 7 lutego 2020 roku. 

Filmy 2020: Bond 25

To już 4 film, w którym zobaczymy Daniela Craiga w roli Bonda. Mimo że aktor zarzekał się, że nie powróci już jako 007 po Spectre, ostatecznie zgodził się po raz ostatni ponownie wcielić się w tę postać. Data premiery: 25 lutego. Czytaj więcej o filmie Bond 25.

AKTUALIZACJA: premiera przeniesiona na listopad 2020. 

Filmy 2020: SONIC. Szybki jak błyskawica

SONIC. Szybki jak błyskawica to kolejna ekranizacja popularnej gry komputerowej. Sonic jest nietypowym, nieco bezczelnym bohaterem, obdarzonym niezwykłymi mocami. Będzie musiał stawić czoła groźnemu przeciwnikowi, czyhającemu na umiejętności Sonika, dzięki którym chce przejąć władzę nad światem. Data premiery: 28 lutego.

Filmy 2020: Naprzód

Akcja filmu dzieje się na przedmieściach magicznego świata, w którym nie ma ludzi, a mieszkańcami są elfy, trolle, syreny, centaury, gnomy, smoki czy jednorożce. Główni bohaterowie filmu to dwóch nastoletnich braci-elfów, którzy wyruszają na wyprawę, aby poszukać dawno zaginionej magii. Ta przygoda ma pomóc im spędzić jeden dzień z tatą, którego stracili, będąc małymi dziećmi. Data premiery: 6 marca. Czytaj więcej o filmie Naprzód.

Filmy 2020: W lesie dziś nie zaśnie nikt

Akcja filmu rozpoczyna się niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na obóz offline, który odbywa się w lesie. Wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak planowali organizatorzy. Uczestnicy obozy będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach? Data premiery: 13 marca. 

Filmy 2020: Turu. W pogoni za sławą

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel. Data premiery: 13 marca.

Filmy 2020: Nic nie ginie

Klaudia, osaczona przez krytyczną matkę, obsesyjnie niesie pomoc innym. Przemek wielbi Polskę i nienawidzi głupich ludzi. Czyli wszystkich. Donatello kocha żółwie błotne, Aktor - tylko siebie. Maja żyje i chilluje jak Netflix przykazał. Wszyscy biorą udział w terapeutycznym turnusie pod troskliwym okiem Remka. I tworzą najsmutniejszą komedię roku. Data premiery: 20 marca 2020

Filmy 2020: Mulan

Mulan, film animowany stworzony w 1998 roku, to jeden z najgłośniejszych tytułów Disneya w całej historii wytwórni. Teraz przygody młodej dziewczyny, która w miejsce schorowanego ojca postanawia przebrać się z chłopaka i wstąpić do wojska zobaczymy w wersji fabularnej. Data premiery: 27 marca. Czytaj więcej o filmie Mulan.

Filmy 2020: Nowi mutanci

Przerażający, trzymający w napięciu horror o grupie młodych mutantów przetrzymywanych w tajemniczym ośrodku bez ich zgody. Gdy budzą swoje zdolności, rozpoczynają walkę o swoje nowe życie. Data premiery: 3 kwietnia. 

Filmy 2020: Ciche miejsce 2

W sequelu filmu twórcy chcą niekoniecznie skupić się na dalszych losach rodziny Abbottów. Krasinski zapowiedział, że tworząc Ciche miejsce, jednocześnie stworzył cały nowy świat, w którym może dziać się kontynuacja filmu. Data premiery: 15 maja. Czytaj więcej o filmie Ciche miejsce 2.

Filmy 2020: Szybcy i wściekli 9

Szybcy i wściekli 9 będą rozgrywać się w kosmosie – chociaż jeszcze niedawno w ten sposób żartowano z absurdów Fast and Furious, okazuje się, że krytycy wcale nie byli daleko od prawdy! Póki co to jedyny szczegół fabuły, jaki znamy. Data premiery: 22 maja. Czytaj więcej o filmie Szybcy i wściekli 9.

Filmy 2020: Wonder Woman 1984

Druga część przygód Diane Prince, znanej lepiej jako Wonder Woman, miała trafić do kin stosunkowo niedługo po pierwszej. Wonder Woman zadebiutowała na ekranach w 2017 roku, a kontynuacji mieliśmy doczekać się w październiku 2019. Nie pocieszyliśmy się tym faktem jednak długo. W rolę Wonder Woman ponownie wciela się Gal Gadot, a reżyserką pozostaje Patty Jenkins, która stanęła za kamerą pierwszej części produkcji. Data premiery: 5 czerwca. Czytaj więcej o filmie Wonder Woman 1984.

Filmy 2020: Top Gun: Maverick

Druga część filmu Top Gun ukaże dalsze losy znanych nam już dobrze pilotów. Pete Maverick Mitchell stanie przed nowym zadaniem. Jako doświadczony pilot, będzie musiał wyszkolić nowych żołnierzy, którzy wezmą udział w misji, jakiej dotąd jeszcze nie było. Maverick będzie musiał stawić czoło niepewnej przyszłości oraz nieoczekiwanym zagrożeniom, w postaci bezzałogowych dronów. Film w reżyserii Josepha Kosinskiego trafi na ekrany kin już 24 czerwca 2020 roku.

Filmy 2020: Co w duszy gra

Głównym bohaterem filmu Co w duszy gra jest Joe Gardner - nauczyciel, który marzy o tym, aby grać jazz i spełniać się muzycznie. Ma kryzys, który dopada każdego artystę. Pędząc po mieście, wpada do studzienki kanalizacyjnej i trafia do tajemniczego świata dusz, w którym poznaje niejaką 22. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu przyjdzie mu pomyśleć nad swoim życiem i nad tym, jak spełniać marzenia. Tutaj znajdzie tez odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 19 czerwca 2020 roku. Do polskich kin film trafi 7 sierpnia 2020 roku.

Filmy 2020: Magnezja

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Data premiery: 2 października. Czytaj więcej o filmie Magnezja.

Filmy 2020: Listy do M. 4

Jak na razie na temat czwartej części Listów do M. wiadomo jedynie, że wystąpią w niej: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Magdalena Różdżka, Mateusz Winek, Magdalena Boczarska. Data premiery: 4 listopada

Filmy 2020: Eternals

The Eternals byli potężną rasą stworzoną w ramach eksperymentów nad starożytnymi ludźmi miliony lat temu. Fizycznie przypominają zwykłych ludzi, jednak mają nadprzyrodzone zdolności, takie jak nadludzka siła, umiejętność latania, teleportacji czy zmiennokształtność. Nowy film Marvela to ekranizacja nowej serii komiksów w ramach Fazy IV MCU. Data premiery: 6 listopada.

Filmy 2020: After 2

Reżyserem filmu After We Collided będzie Roger Kumble znany z takich produkcji jak Słodkie kłamstewka, Szkoła uwodzenia, czy W garniturach. Do obsady dołączył Dylan Sprouse. Aktor Wcieli się w postać Trevora. Niestety wciąż czekamy na oficjalną datę premiery, ale możemy przypuszczać, że produkcja trafi do kin w 2020 roku. Czytaj więcej o filmie After 2.

After 2 - kiedy premiera drugiej części kinowego hitu?

i

Autor: Materiały prasowe Rabbit Action After 2 - kiedy premiera drugiej części kinowego hitu?

Filmy 2020: Venom 2

Choć było to do przewidzenia, na początku 2019 roku twórcy Venoma potwierdzili, że film będzie miał swoją kontynuację. Póki co nie są znane żadne szczegóły, jeśli chodzi o fabułę filmu - wiadomo jedynie, że do obsady mają powrócić Tom Hardy oraz Michelle Williams i Woody Harrelson. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.