Akademia Pana Kleksa

i

Autor: Materiały prasowe Stopklatka

Ferie w Stopklatce 2023. Jakie filmy pojawią się w ramówce stacji? Takich klasyków dawno nie było!

2023-02-07 16:36

Już w lutym 2023 w Stopklatce na widzów czekają historie, które rozpalały wyobraźnię pokoleń, przygody, które warto odkryć na nowo i ulubieni bohaterowie kultowych powieści i komiksów. Wśród propozycji znajdą się m.in. „Akademia Pana Kleksa” oraz „W pustyni i w puszczy”. Kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać?

Co na ferie 2023 w Stopklatce? Stacja przygotowała same perełki, które na pewno trafią w gusta starszej, ale i młodszej widowni. Na początek zobaczymy dwie części legendarnej „Akademii Pana Kleksa”, która ukształtowała wyobraźnię kilku pokoleń i na stałe wpisała się do historii polskiego kina. Adaptacją książki Jana Brzechwy przedstawia losy młodego Adasia Niezgódki (Sławomir Wronka) rozpoczynającego edukację w magicznej Akademii. Szkołę prowadzi ekscentryczny czarodziej Ambroży Kleks (Piotr Fronczewski), któremu pomaga inteligentny szpak Mateusz. Produkcja z miejsca odniosła ogromny sukces frekwencyjny i zebrała ponad 14 milionów widzów, co plasuje obraz na 6 miejscu najpopularniejszych polskich filmów wszech czasów. Film pojawi się w Stopklatce w piątek 17 lutego o godz. 8:05 (część 1) i 9:50 (cześć 2). To jednak nie wszystko! Co jeszcze pokaże stacja?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak dobrze znasz kultowe polskie filmy? QUIZ dla prawdziwych koneserów polskiego kina

Staję się lepszym człowiekiem! [Tydzień zmiany nawyków Kasi Węsierskiej] | ESKA XD - Fit vlog #64

Luty w Stopklatce 2023. Przygody Asterixa, Stasi i Nel nadchodzą!

W drugiej połowie lutego na antenie Stopklatki zobaczyć będzie można „W pustyni i w puszczy”, wierną ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza. Akcja filmu rozgrywa się w ogarniętej politycznymi burzami Afryce końca XIX wieku. Dwoje dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, Polak Staś Tarkowski (Adam Fidusiewicz) i Brytyjka Nel Rawlison (Karolina Sawka), zostaje porwanych przez wojowników Mahdiego, przywódcy trwającego właśnie powstania w Sudanie. Dzieci poznają prawdziwe i okrutne życie na pustyni. Kiedy wreszcie udaje im się zbiec z rąk porywaczy, Staś wraz z Nel oraz dwójką afrykańskich nastolatków; Kalim i Meą, zagubieni w sercu afrykańskiej dżungli, starają się odnaleźć drogę do domu. Premiera w niedzielę 19 lutego o godz. 14:00.

Pod koniec miesiąca w Stopklatce będzie można zobaczyć również „Asterix na olimpiadzie”, pełną humoru i efektów specjalnych superprodukcję w gwiazdorskiej obsadzie i kontynuację przygód uwielbianych bohaterów Francji - dzielnych Galów, Asterixa (Clovis Cornillac) i Obelixa (Gérard Depardieu). „Asterix na olimpiadzie” to trzeci film inspirowany komiksami René Goscinnego. Tym razem nieustępliwi wojownicy postanawiają utrzeć rzymskie nosy podczas Igrzysk Olimpijskich. Stawka zawodów jest bardzo atrakcyjna, bo wygrany zdobędzie rękę przepięknej Iryny (Vanessa Hessler), córki króla Irytosa (Bouli Lanners). O jej uwagę od dłuższego czasu zabiega Romantix (Stéphane Rousseau), który decyduje się wziąć udział w olimpiadzie. W walce o zwycięstwo postanawiają mu pomóc jego przyjaciele – Asterix i Obelix. W epizodycznych rolach pojawią się także gwiazdy sportu m.in.: legenda piłkarskiej reprezentacji Francji Zinedine Zidane oraz mistrz Formuły 1 Michael Schumacher. Na realizację filmu „Asterix na olimpiadzie” wydano olbrzymie pieniądze. Łączny koszt produkcji wyniósł ponad 80 mln euro! Nic dziwnego – efekt końcowy powala. I to nie tylko zasługa efektów specjalnych, lecz także monumentalnych scenografii (stadion budowało 150 osób w pocie czoła przez trzy miesiące), czy też niesamowitych kostiumów i charakteryzacji. Film pojawi się w sobotę 25 lutego o godz. 16:35, ale także we wtorek 28 lutego o godz. 20:00.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE