Fantastyczne zwierzęta

i

Autor: Everett Collection/East News

Fantastyczne zwierzęta 3: Grindelwald obsadzony! Wiadomo, kto zastąpi Johnny'ego Deppa

2020-11-26 14:16

Od dawna wiadomo już, że J.K. Rowling i David Yates, reżyser Fantastycznych zwierząt, planują pięć filmów z tej serii. Pierwsza część ukazała się w 2016, druga w 2018 roku. Początkowo plan zakładał, że trzecia część produkcji trafi na ekrany kin w 2020 roku, jednak premiera dość szybko została znacznie przesunięta. We wrześniu 2020 roku twórcom udało się rozpocząć zdjęcia, jednak ich plany, aby Fantastyczne zwierzęta 3 ukazały się w 2021 roku zostały ponownie pokrzyżowane.

Fantastyczne zwierzęta 3: nowy Grindelwald został wybrany. Wiadomo, kto w tej roli zastąpi Johnny'ego Deppa. Na początku listopada 2020 aktor za pośrednictwem swojego Instagrama ogłosił oficjalnie, że rezygnuje z roli Gellerta Grindelwalda w trzeciej części filmu. Depp od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem wizerunkowym w związku z procesem sądowym i oskarżeniami o to, że dopuszczał się przemocy domowej.

Fantastyczne zwierzęta 3: Grindelwald obsadzony! Wiadomo, kto zastąpi Johnny'ego Deppa

Choć oficjalnie Warner Bros sam nie zerwał umowy z aktorem, Depp miał zostać poproszony o rezygnację. Co ciekawe, mimo że aktor zdążył nagrać tylko jedną scenę do trzeciej części Fantastycznych zwierząt, jak informuje The Hollywood Reporter, nadal ma otrzymać pełną gażę. Twórcy filmu musieli jednak bardzo szybko poszukać kogoś, kto zastąpi Deppa w roli Grindelwalda.

Harry Potter: rozpoznasz po kadrze, która to część filmu?

Pytanie 1 z 8
Która to część filmu?
Zdjęcie

25 listopada 2020 roku Warner Bros oficjalnie poinformował, że w trzeciej części filmu Deppa w roli Grindelwalda zastąpi Mads Mikkelsen. O tym, że to właśnie duński aktor wcieli się w tę postać, mówiło się już od kilku tygodni. Mikkelsen znany jest m.in. z filmów Casino Royale, Polowanie czy Doktor Strange. Dużą popularność przyniosła mu także tytułowa rola w serialu Hannibal. Premiera trzeciej części Fantastycznych zwierząt, która nie ma jeszcze pełnego tytułu, została przeniesiona na 15 lipca 2022.

ESKA XD EXTRA