Falcon 9 nad Polską - LIVE. Gdzie oglądać rakietę na niebie 30.06.2020?

2020-06-30 15:22 aw
Obserwacja nieba
Autor: Canva

Przed nami historyczne wydarzenie - pierwsza misja SpaceX wykonana na zlecenie Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych, a zarazem druga misja SpaceX polegająca na wyniesieniu na orbitę satelity GPS nowej generacji. Siły Kosmiczne to jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, który został utworzony pod koniec 2019 roku. Przelot Falcon 9 z satelitą GPS pierwotnie miał odbyć się pod koniec kwietnia tego roku.

Falcon 9 nad Polską - LIVE. Gdzie oglądać rakietę na niebie 30.06.2020? To wyjątkowe wydarzenie powinno być widoczne z każdego miejsca w naszym kraju, jednak będziemy mogli zaobserwować je także zdecydowanie dokładniej - przelot Falcon 9 będzie transmitowany na żywo i dostępny do obejrzenia online. 

Falcon 9 nad Polską - LIVE. Gdzie oglądać rakietę na niebie 30.06.2020?

Jak możemy szczegółowo dowiedzieć się ze strony spacex.com.pl, start rakiety Falcon 9 z platformy SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie zaplanowany jest na godzinę 21:55 czasu polskiego, a jego misją jest 'dostarczenie wojskowego satelity GPS nowej generacji na średnią orbitę okołoziemską'. Z kolei jak informują prowadzących fanpage Z głową w gwiazdach, nad Polską przelot ten będzie widoczny 17 minut po starcie - między godziną 22:13 a 22:19.

Transmisję live z tego wydarzenia można zobaczyć na fanpage'u Z głową w gwiazdach (rozpocznie się o godzinie 20:50), a także na oficjalnym kanale na YouTubie SpaceX:

Pogodowy armagedon w Warszawie. Zobacz jak zalało stolicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE