Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka z "Na dobre i złe" zmarła w wieku 43 lat. W jakich serialach zagrała?

2022-09-24 17:59 NN
Ewa Ampulska nie żyje - w jakich serialach zagrała?
Autor: AKPA Ewa Ampulska nie żyje - w jakich serialach zagrała?

Ewa Ampulska była aktorką telewizyjną i teatralną, a także tancerką. W trakcie swojej kariery zaliczyła występy w szeregu popularnych polskich seriali.

Ewa Ampulska nie żyje - aktorka zmarła w dniu 22 września 2022 roku w wieku zaledwie 43 lat. Przyczyny śmierci nie są obecnie znane. Zmarłą pożegnało wiele gwiazd polskiego show-biznesu. 

Ewa Ampulska nie żyje - w jakich serialach zagrała?

Ewa Ampulska występowała na deskach teatru i przez lata związana była przede wszystkim z Teatrem GARDZIENICE w Gardzienicach. W trakcie swojej kariery zaliczyła kilka filmowych występów, między innymi w "Syberiadzie polskiej", "G-Royu" i "W jak morderstwo", jednak to seriale były głównym polem, na którym spełniała się jako aktorka. Mogliśmy ją podziwiać w epizodycznych rolach w takich serialach, jak "Na dobre i złe", "Klan",  "Ojciec Mateusz", "Plebania", "Usta Usta", "Kryminalni", czy "Przyjaciółki".

Ewa Ampulska nie żyje - polskie gwiazdy żegnają zmarłą aktorkę

W social mediach pojawiło się już wiele wpisów upamiętniających Ewę Ampulską. Artystka spełniała się też jako tancerka występując w rozmaitych teledyskach. Wokalistka Ifi Ude, która miała okazję współpracować z Ewą Ampulską napisała na Facebooku:

Odeszła wspaniała kobieta, aktorka, tancerka, żona, matka. Ewa wystąpiła w moim pierwszym teledysku i od tamtej pory byłyśmy koleżankami. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do akcji. Piękny ptaku, wzleć wysoko ponad smutek. Moje kondolencje dla Rodziny i bliskich.

Zmarłą aktorkę pożegnała również Ewelina Flinta:

Serca nam pękają... Odeszła Ewa Ampulska, cudowna kobieta, tancerka, aktorka, która wystąpiła w klipie do mojego utworu "Zakochana". Piękna, wrażliwa, obdarzona ogromnym talentem. Kochała taniec. Ona była tańcem! Każdy jej ruch zachwycał. Ewuniu... dziękuję ci, że podzieliłaś się ze mną swoim darem i dobrym sercem. Bliskim Ewy chciałabym przekazać ogromne wyrazy współczucia - napisała na Instagramie polska wokalistka.

Groby polskich reżyserów i filmowców. Cz. 3. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE