Eurowizja 2021 - transmisja półfinału z Rafałem Brzozowskim. Kiedy i o której godzinie?

2021-05-20 20:29 Alicja Wójcik
Rafał Brzozowski
Autor: SplashNews.com/East News

Tegoroczna Eurowizja będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich fanów konkursu. Z powodu pandemii zeszłoroczna edycja się nie odbyła, dlatego na ten dzień czekaliśmy aż dwa lata! W tym roku polskim reprezentantem na Eurowizji jest Rafał Brzozowski z utworem The Ride. Czy uda mu się przełamać kiepską passę Polski i dostać do finału konkursu? Ostatni raz udało się to osiągnąć Kasi Moś w 2017 roku.

Eurowizja 2021 - transmisja półfinału z Rafałem Brzozowskim. Kiedy i gdzie oglądać konkurs? W tym roku tradycyjnie Eurowizja składa się z dwóch półfinału i finału, do którego zakwalifikuje się po 10 reprezentantów z każdego z półfinałów. Do finału automatycznie kwalifikują się państwa z tzw. Wielkiej Piątki, czyli Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, a także zeszłoroczny zwycięzca, którym obecnie jest Holandia.

Eurowizja 2021 - transmisja półfinału z Rafałem Brzozowskim. Kiedy i gdzie oglądać?

Pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji został zaplanowany na 18 maja, drugi na 20, a finał odbędzie się w sobotę 22 maja. Rafał Brzozowski wystąpi dopiero w drugim półfinale - ma on odrobinę utrudnione zadanie, bo bierze w nim udział 17 krajów (w pierwszym o jeden mniej). Drugi półfinał rozpocznie się o godzinie 21:00, Rafał wylosował numer startowy 6., co oznacza, że jego występ zobaczymy ok. godziny 21:30. Transmisję telewizyjną tradycyjnie będzie można obejrzeć w TVP1, a online na stronie eurowizja.tvp.pl. Polscy widzowie mogą oddawać głosy wyłącznie podczas drugiego półfinału - nie mogą jednak głosować na swojego kandydata.

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?
Sekrety serialu Promyk nadziei | ESKA XD - Hotplota #22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE