Emily w Paryżu 2

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Emily w Paryżu w ogniu krytyki! Kontrowersje wokół serialu Netflixa

2021-12-31 12:13

Drugi sezon "Emily w Paryżu" cieszy się ogromną oglądalnością. Niestety serial ponownie musi zmierzyć się z krytyką wielu fanów. Wcześniej zarzucano twórcom stereotypowe podejście do Francuzów. Co teraz nie spodobało się widzom?

Emily w Paryżu w ogniu krytyki! Kontrowersje wokół serialu Netflixa. Nowa produkcja Netfliksa znowu wzbudza medialny szum. Niektórzy widzowie są zniesmaczeni stereotypowym podejściem twórców do swojego serialu. Do sprawy odniósł się również ukraiński minister kultury Oleksandr Tkaczenko. Przypomnijmy, że po premierze pierwszej części, francuska influencerka skomentowała przedstawiony obraz mieszkańców Francji w produkcji Netfliksa. Według niej scenarzyści przedstawili Francuzów jako leniwych, złych, seksistowskich, którzy na dodatek mają wątpliwą relację z prysznicem. Twórcy odnieśli się do sprawy, ale jednocześnie nie zamierzali przepraszać. O co poszło tym razem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polskie i zagraniczne filmy, o których będzie głośno w 2022 roku. Na te produkcje warto czekać

Emily w Paryżu - sezon 2 w ogniu krytyki! Co nie spodobało się fanom?

W drugim sezonie pojawiła się nowa bohaterka z Kijowa. Zdaniem wielu widzów postać przedstawiono bardzo stereotypowo. W serialu namawiała Emily do kradzieży luksusowych ubrań. Ponownie swój głos zabrała influencerka, tym razem z Ukrainy.

"Mówię tutaj w imieniu wszystkich ukraińskich kobiet na całym świecie. I czuję, że nie można tego zignorować. Będąc najbardziej udanym serialem na Netflix, wciąż jest miejsce na taką ignorancję i nietolerancję? Sposób w jaki sportretowaliście wizerunek Ukrainki w drugim sezonie to absolutny skandal i wstyd. [...] W czasach, kiedy zwalczamy wszystkie stereotypy, które rujnują pokój i relacje międzykulturowe, ukazujecie Ukrainkę jako osobę bez poczucia smaku i godności. Głupią, ignorancką złodziejkę. Czy w ogóle jesteście poważni?" - można przeczytać na profilu Instagram @eugeniahavrylko

Sonda
Co sądzisz o 2. sezonie "Emily w Paryżu"?

To nie jest jedyny komentarz w tej sprawie. Poza widzami, do sprawy odniósł się również ukraiński minister kultury Oleksandr Tkaczenko. Twierdzi, że serial faktycznie przedstawia trochę karykaturalny obraz i że nie chcę, aby tak postrzegano mieszkańców jego kraju za granicą. Tkaczenko ma złożyć skargę do Netflixa. Co na to streamingowy gigant? Jeszcze nie mamy komentarza w tej sprawie.

O czym jest serial "Emily w Paryżu"?

Emily to młoda Amerykanka, która została wysłana do Francji bez znajomości języka francuskiego. Ambitna menadżerka dostała swoją wymarzoną pracę w Paryżu. Jednak na początku nie mogła odnaleźć się we francuskiej kulturze, co doprowadza do wielu zabawnych nieporozumień. W natłoku pracy nie zabrakło nowych znajomości i romansów.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39