Emilia Clarke opowiedziała o śmiertelnej chorobie. Jaki jest stan zdrowia Daenerys z Gry o tron?

2019-03-25 11:52
Emilia Clarke
Autor: EAST NEWS/HBO Emilia Clarke

Emilia Clarke, charyzmatyczna Daenerys z Gry o tron, opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych, które przeszła tuż po nagraniu pierwszego sezonu serialu. Aktorka otarła się o śmierć i musiała przebyć dwie bardzo poważne operacje. Clarke milczała o swoich problemach przez lata i zdecydowała się zwierzyć z tego, co się wydarzyło, dopiero tuż przed premierą ostatniego sezonu serialu.

Emilia Clarke przyznała, że kilka lat temu otarła się o śmierć. Na co za chorowała aktorka i jaki jest obecnie stan jej zdrowia? Daenerys Targaryen, postać z Gry o tron, w którą wciela się Emilia Clarke, jest jedną z najpopularniejszych bohaterek serialu, a przez wielu krytyków określana jest także jako jedna z najlepiej nakreślonych postaci w całej serii.

Emilia Clarke - na co choruje Daenerys z Gry o tron?

Aktorka, która nie zwierzała się publicznie ze swoich problemów zdrowotnych przez wiele lat, postanowiła opowiedzieć tę historię na łamach The New Yorker. Clarke wyznała, że w 2011 roku, tuż po zakończeniu zdjęć do pierwszego sezonu Gry o tron, doszło u niej do krwotoku podpajęczynówkowego. Jak się okazało, krwotok był przyczyną pęknięcia tętniaka mózgu. Aktorka musiała przejść operację, która na szczęście się powiodła, jednak została wypisana ze szpitala, wiedząc, że w jej mózgu znajduje się jeszcze jeden, mniejszy tętniak, który także może pęknąć.

Gra o tron - bohaterowie ostatniego sezonu na wyjątkowych zdjęciach. Galeria

Emila Clarke wróciła do pracy, i mimo że czuła się lepiej, przez wiele dni na planie zdjęciowym zmagała się z potwornym bólem głowy. Jak przyznała, wielokrotnie wydawało jej się, że niedługo umrze. Po nakręceniu trzeciego sezonu serialu okazało się, że drugi tętniak powiększył się dwukrotnie i wymaga natychmiastowej operacji. Podczas zabiegu doszło jednak do krwotoku i Clarke musiała zostać od razu poddana kolejnej operacji. Aktorka przyznaje, że zdaje sobie sprawę, że miała niesamowicie dużo szczęścia i jest niezwykle wdzięczna lekarzom za uratowanie życia. Clarke założyła także fundację SameYou, która pomaga zapewnić odpowiednie leczenie osobom po urazach mózgu. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE