Emil Karewicz nie żyje. Polski aktor miał 97 lat

2020-03-18 10:49
Emil Karewicz
Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Niezwykle smutna informacja obiegła media w środę 18 marca. Zmarł Emil Karewicz, polski aktor, który był prawdziwą legendą naszego kina. Karewicz znany był m.in. z filmów Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Kanał czy Stawka większa niż życie, w którym wcielił się w postać Brunnera. Aktor zmarł zaledwie kilka dni po swoich 97 urodzinach.

Emil Karewicz nie żyje, wybitny polski aktor miał 97 lat. Informację tę przekazał 18 marca 2020 na swoim facebookowym fanpage'u Związek Artystów Scen Polskich, a serwisowi Polsat News potwierdziła ją rodzina aktora. Jak informuje, Emil Karewicz zmarł w środę rano w szpitalu, a jego odejście było nagłe. 

Emil Karewicz nie żyje, polski aktor miał 97 lat

Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie i tam rozpoczęła się jego kariera aktorska. Karewicz walczył podczas II wojny światowej, a po jej zakończeniu ukończył Studio Dramatyczne Iwo Galla. Początkowo grał w teatrach łódzkich, później związał się z tetrami w Warszawie. Do jego najsłynniejszych ról należą Stawka większa niż życie, Kanał, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Krzyżacy, Hubal czy Alternatywy 4. Otrzymał wiele odznaczeń, między innymi Order Odrodzenia Polski oraz Krzyż Zasługi.

NAJNOWSZE