Dobre filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu

2022-01-19 15:15 Leon Pietrzak
Pogrzebany / Buried
Autor: EAST NEWS

Wyobrażacie sobie film, którego akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu? Spokojnie, takie produkcje wcale nie muszą być nudne. Niech dzisiejsze tytuły będą tego dowodem. Oto najlepsze filmy, które dzieją się tylko w jednym i... niekoniecznie typowym miejscu. Do dzieła!

Filmy, które rozgrywają się tylko w jednym miejscu. Nikt nie powiedział, że dobry film musi rozgrywać się w wielu miejscach. Okazuje się, że im mniej lokacji, tym lepiej. Wtedy twórcy bardziej skupiają się na przedstawieniu historii, a sam film lepiej uwypukla grę aktorską. Nie ma zbędnych rozpraszaczy, więc zwracamy uwagę na każdy najmniejszy szczegół. Wbrew pozorom, takie produkcje nie nudzą, a nawet bardziej intrygują! Szczególnie jeżeli rozgrywana akcja dzieje się w nietypowym miejscu. Dzisiaj pomijamy sitcomy i mieszkania, a przenosimy się do całkiem oryginalnych lokacji, które na pewno Was zaciekawią.

Pogrzebany (2010)

Takiej produkcji się na pewno nie spodziewaliście. Akcja filmu w całości rozgrywa się w... zakopanej trumnie. Tak, przez 1h 35min oglądamy Ryana Reynoldsa zamkniętego w trumnie, która znajduje się głęboko pod ziemią. Główny bohater budzi się w niej i jedyne co ma, to telefon i zapalniczka.

Sonda
Czy filmy, które dzieją się w tylko w jednym miejscu mogą być ciekawe?

Telefon (2002)

Głównym bohaterem jest Stu. Stu codziennie dzwoni do swojej kochanki z budki telefonicznej. Po jednej z rozmów odruchowo podnosi dzwoniąca słuchawkę. Rozmówca stanowczo nakazuje, aby się nie rozłączał, bo zginie. Stu myśli, że to żarty, ale kiedy zauważa snajpera celującego w jego głowę, to zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Tak, dobrze myślicie. Cała akcja filmu dzieje się w... budce telefonicznej.

Locke (2013)

Genialna historia, która pokazuje jak życie jednego człowieka może dramatycznie się zmienić w ciągu jednej nocy podczas jazdy samochodem. Bohater opuścił miejsce pracy tuż przed ważną operacją, którą miał dowodzić. Próbuje dotrzeć z Birmingham do Londynu na poród dziecka swojej kochanki. W trakcie jazdy wykonuje kilka druzgocących telefonów do swojej żony Katriny i dwóch synów.

Cube (1997)

O filmie CUBE mogliście już słyszeć. To popularna produkcja z 1997 roku, w której grupa osób budzi się w pełnym śmiertelnych pułapek sześcianie. Wszyscy nieznajomi muszą nauczyć się współpracować ze sobą, by przeżyć. To nie jest takie proste. Identyczne pomieszczenia, ukryte zasadzki, sporo strachu i kłamstwa. Bohaterowie muszą sobie zaufać, co okazuje się bardzo trudne.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE