Dance Dance Dance - programy podobne do tanecznego show TVP. Pamiętacie je?

2021-04-23 13:40 Adrian Rybak
Dance Dance Dance - Oliwia Górniak Roksana Węgiel
Autor: TVP

Dance Dance Dance to aktualnie jeden z ulubionych programów Polaków. Widzowie z wypiekami na twarzy przyglądają się niesamowitym choreografiom wykonywanym przez gwiazdy. Programy taneczne są jednak popularne w Polsce od lat. Pamiętacie inne formaty tego typu? Można było je oglądać na antenie TVN i Polsatu.

Dance Dance Dance to program, który w soboty można oglądać na antenie TVP2. Biorą w nim udział gwiazdy, których zadaniem jest odwzorowanie choreografii z teledysków i występów największych gwiazd muzyki. Występują w duetach i solowo, a następnie są oceniani przez jury. Program cieszy się dużą popularnością, podobnie jak inne programy taneczne. Przykładem jest Taniec z gwiazdami. To ten format sprawił, że taniec stał się w Polsce modny. Przez wiele lat pokazywany był w TVN, a następnie odkupiony został przez Polsat. Gwiazdy w towarzystwie profesjonalnych tancerzy uczą się choreografii do najpopularniejszych stylów tańca. Jednak to niejedyne programy tego typu, które można było zobaczyć w telewizji. Powstawały także formaty dla anonimowych tancerzy i wyłaniały największe talenty. Przypominamy taneczne hity telewizyjne.

Kozacka miłość VS Więzień miłości. Czym się różnią te seriale? | ESKA XD - Hotplota #21

You Can Dance - Po prostu tańcz

You Can Dance to pierwszy talent show dla polskich tancerzy. Emitowany był na antenie TVN. Prowadzącą była Kinga Rusin, a następnie zastąpiła ją Patricia Kazadi. To w tym programie zasłynęły takie gwiazdy jak Agustin Egurrola, Michał Piróg, Anna Bosak, Ida Nowakowska, czy Maciej "Gleba" Florek. TVN zrealizował 9 edycji. Wkrótce program powróci, jednak tym razem w TVP.

Got To Dance. Tylko Taniec

Program powstał na podstawie brytyjskiej licencji i pokazywany był w Polsacie. Powstały cztery edycje. Got To Dance promowany był jako taneczny odpowiednik Must Be The Music. Mogły w nim brać udział zarówno zespoły, jak i duety i soliści. Styl taneczny był dowolny i niewymagana była wszechstronność - wystarczyło być dobrym w swojej dziedzinie. W jury zasiadali Michał Malitowski, Alan Andersz, Joanna Liszowska i Krystyna Mazurówna, którą później zastąpiła Anna Jujka.

World of Dance Polska

World of Dance to kolejny program Polsatu, którego zasady zbliżone były do Got To Dance. W tym przypadku uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe - dorośli od 18 lat (1–4 tancerzy), formacje taneczne od 18 lat (5–20 tancerzy) i juniorzy od 8 do 18 lat (soliści i formacje do 20 tancerzy). Była to polska wersja amerykańskiego World of Dance, programu Jennifer Lopez. W Polsce jurorami byli Michał Malitowski, Edyta Herbuś i Rafał Kamiński.

NAJNOWSZE