Filmowo-serialowe polecajki

Czarnobyl na ekranie. 5 najlepszych filmów i seriali o Katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej

2024-04-22 9:11

Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej od lat fascynuje filmowców. Jedni skupiają się na wiernym odtworzeniu faktów, inni (z różnym skutkiem) puszczają wodze wyobraźni i serwują nam dramaty/komedie/kino akcji osadzone w Strefie Wykluczenia, która wielu jawi się jako miejsce zapomniane przez Boga. Komu jednak sztuka przeniesienia na ekran motywu jednej z największych nuklearnych katastrof w dziejach?

Wydarzenia, do których doszło nocą z 25 na 26 kwietnia 1986 roku wstrząsnęły światem. Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej była nuklearnym koszmarem, który pociągnął za sobą wiele ofiar. Nic zatem dziwnego, że temat ten przyciąga wielu filmowców z całego świata, którzy podejmują się „zekranizowania” tej tragedii na wszelkie możliwe sposoby. Niewielu jednak podołało temu wyzwaniu.

5 najlepszych filmów i seriali o Katastrofie w Czarnobylu

Jeśli zatem szukacie naprawdę jakościowych i wartych waszego czasu filmów i seriali oscylujących wokół tematyki Czarnobyla, zajrzycie do załączonej powyżej galerii. Znajdziecie tam 5 produkcji, które z pewnością przypadną wam do gustu.

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4