Czarnobyl - HBO przygotowało niespodziankę dla fanów serialu

2019-08-23 14:18 aw
Czarnobyl
Autor: screen youtube.com, kanał HBO screen youtube.com

Wyprodukowany przez HBO serial Czarnobyl okazał się nieprawdopodobnym sukcesem. Błyskawicznie został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali w historii, co więcej, wyprzedził m.in. Grę o tron w wielu serialowych rankingach (między innymi na polskim Filmwebie czy na światowym IMDb). Fabularyzowana historia awarii elektrowni jądrowej przyczyniła się także do znacznego zwiększenia liczby turystów odwiedzających Czarnobyl.

Nie ma zresztą w tym nic dziwnego. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i niezwykle przerażająca produkcja HBO rozbudziła w wielu widzach ciekawość i chęć pogłębienia swojej wiedzy na temat tego, co tak naprawdę stało się w Czarnobylu w kwietniu 1986 roku i jakie były tego skutki. Właśnie dla takich osób HBO przygotowało specjalną niespodziankę.

Czarnobyl - HBO przygotowało bonusowy odcinek

Na YouTube oraz serwisy streamingowe (m.in. Spotify) trafił dodatkowy, 50-minutowy 'odcinek' w formie podcastu. Podcast ukazywał się także podczas premier poszczególnych odcinków, jednak ta wersja została uzupełniona i znacznie rozszerzona. Peter Sagal, Craig Mazin oraz aktor Jared Harris (który w serialu wcielał się w Legasova) opowiadają m.in. o kulisach powstawania Czarnobyla, ale także komentują, w jaki sposób serial został przyjęty na świecie.

Z racji tego, że w podcaście można znaleźć wiele ciekawostek i uzupełnionych informacji na temat serialu, warto się z nim zapoznać, zwłaszcza jeśli macie w planie ponowne obejrzenie serialu HBO (lub jeśli go nie widzieliście). Podcast nazywa się The Chernobyl Podcast | Part Six: Bonus Episode With Jared Harris i można go w całości posłuchać poniżej:

NAJNOWSZE