Tomasz Kot

i

Autor: WBF

Córka Tomasza Kota gra w serialu Netflixa! Co wiadomo o Blance Kot?

2021-08-04 11:56

Kariera Tomasza Kota w ostatnich latach bardzo mocno przyspieszyła. Chociaż w naszym kraju jest doceniany już od lat, uwagę międzynarodowych twórców filmowych skupił na sobie po nominowanym do Oscara filmie Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Teraz pierwsze kroki w aktorstwie stawia córka Tomasza Kota, Blanka, która dostała rolę w kolejnym polskim serialu Netflixa.

Wielka woda to zapowiedziany nowy polski serial Netflixa, który ma ukazać się w 2022 roku, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Netflix zapowiedział, że jedną z głównych ról zagra w nim Blanka Kot, która w produkcji wystąpi u boku swojego słynnego ojca.

Córka Tomasza Kota gra w serialu Netflixa! Co wiadomo o Blance Kot?

Blanka to córka Tomasza Kota i operatorki filmowej Agnieszki Olczyk, urodziła się 15 kwietnia 2007 roku. Chociaż dla 14-latki rola w filmie Wielka woda jest debiutem na ekranie, Blanka ma już doświadczenie w dubbingu - jej głos mogliśmy usłyszeć w disneyowskim serialu Ogarnij to. Tomasz Kot należy do osób, które zdecydowanie chronią swoje życie prywatne i nie opowiada o nim zbyt wiele w mediach, nie pokazuje także zdjęć swoich dzieci na swoim Instagramie, jednak rola w Wielkiej wodzie może być dla Blanki przepustką do wielkiej kariery. Jak na razie nie wiadomo, czy udział w serialu to dla niej jednorazowa przygoda z aktorstwem, czy też Blanka zamierza iść w ślady taty i już niebawem usłyszy o niej cały świat. Blanka nie jest zresztą jedynym dzieckiem znanego rodzica, które w ostatnim czasie postanowiło spróbować swoich sił w aktorstwie. W serialu Rojst'97 mieliśmy okazję zobaczyć córkę Magdaleny Różczki i Jana Holoubka, Wandę Marzec.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK