Co oglądać w maju? Oto lista najciekawszych serialowych premier

i

Autor: Netflix Co oglądać w maju? Oto lista najciekawszych serialowych premier

Polecajki

Co oglądać w maju? Oto lista najciekawszych serialowych premier

2024-05-02 22:57

Maj 2024 w świecie seriali szykuje się dość spokojnie (to cisza przed burzą, która nastąpi w czerwcu), ale wśród zapowiedzianych premier znalazło się kilka pozycji, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć. Przede wszystkim czekają nas powroty “Bridgertonów”, “Doktora Who” i “Hacks”, a także ciekawa nowość od Netflixa z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, kostiumowy kryminał osadzony w czasach Tudorów, mroczne sci-fi i dwie skrajnie różne polskie produkcje – “Prosta sprawa” od twórców “Furiozy” i “Algorytm miłości” będący parodią programów typu reality show.

Co oglądać w maju? Najciekawsze serialowe premiery

Bez zbędnego przedłużania, poniżej zamieszczamy listę najgłośniejszych i najciekawszych serialowych premier i powrotów na nadchodzący miesiąc.

Shardlake – premiera 1 maja w Disney+

Jest rok 1536, czyli czasy rządów Henryka VIII. Prawnik Matthew Shardlake (Arthur Hughes) musi rzucić wszystko, gdy otrzymuje zlecenie od Thomasa Cromwella (w tej roli znany z “Gry o tron” Sean Bean). Ma zbadać podejrzaną śmierć w odległym klasztorze w Scarnsea. Szybko okazuje się, że ta śmierć nie była pierwszą, a oszustwa, zepsucie i korupcja szerzą się po całym przybytku. Shardlake zostaje uwikłany w sieć kłamstw, które zagrażają nie tylko jego moralności, ale i życiu. Serial oparty jest na popularnej serii autorstwa C.J. Sansoma.

Hacks, sezon 3 – premiera 2 maja w HBO Max

Serial zgłębia tajniki relacji, która zawiązuje się pomiędzy Deborah Vance, legendarną komiczką z Las Vegas, a 25-letnią roszczeniową dziewczyną wyrzuconą poza nawias.

Facet z zasadami – premiera 2 maja na Netflixie

Charlie Croker, potentat na rynku nieruchomości z Atlanty, z dnia na dzień staje w obliczu bankructwa. Próba ratowania imperium przed osobami chcącymi wzbogacić się na jego nieszczęściu prowadzi do konfliktu interesów na styku biznesu i polityki.

Dark Matter – premiera 8 maja w Apple TV+

Adaptacja powieści Blake’a Croucha, okrzykniętej jednym z najlepszych reprezentantów sci-fi tej dekady. Serial przybliży nam historię Jasona Dessena (w tej roli Joel Edgerton), fizyka, profesora i niezwykle rodzinnego człowieka, który pewnej zostaje uprowadzony do alternatywnej wersji swojego życia. Sen szybko zamienia się w koszmar, gdy bohater wędruje pośród zniewalającego kalejdoskopu żyć, jakie mógł przeżyć, próbując wrócić do swojej rzeczywistości i ocalić najbliższych przed najgorszym wrogiem, jakiego można sobie wyobrazić: samym sobą.

Doktor Who, sezon 14 – premiera 11 maja (dwa odcinki, reszta co tydzień) w Disney+

Doktor ze swoją towarzyszką, Ruby Sunday, podróżują w TARDIS – wehikule czasu o wyglądzie policyjnej budki – przez przestrzeń i czas. Zawitają do XIX-wiecznej Anglii, odwiedzą zrujnowane wojnami planety z przyszłości. Po drodze spotkają wielu przyjaciół, ale i wrogów, między innymi przerażającego Bogeymana oraz najpotężniejszego przeciwnika, jakiego Doktor kiedykolwiek miał.

Bridgertonowie sezon 3, część 1 – premiera 16 maja na Netflixie

W tym sezonie Penelopa Featherington wreszcie daje sobie spokój z Colinem Bridgertonem i, chcąc uwolnić się od matki i sióstr, postanawia znaleźć sobie męża. Jednak znacznie łatwiej powiedzieć, niż zrobić i gdy wszelkie próby znalezienia “tego jedynego” kończą się fiaskiem, Colin proponuje dziewczynie “korepetycje”. Gdy jego nauki zaczynają przynosić rezultaty, do chłopaka dociera, że uczucie, którym darzy Penelopę, chyba wcale nie jest przyjacielskie. (Druga połowa sezonu ukaże się w połowie czerwca).

Prosta sprawa – premiera 17 maja w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Serial od twórców “Furiozy”, na podstawie książki Wojciecha Chmielarza, z Mateuszem Damięckim i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych – czy to mogłoby zapowiadać się lepiej?

“Prosta sprawa” to historia mężczyzny, który przyjeżdża do Kotliny Jeleniogórskiej oddać 200 złotych swojemu przyjacielowi, Prostemu. Okazuje się, że kumpel jest poszukiwany przez całą przygraniczną mafię. Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Idzie na wojnę z gangsterami, ryzykując wszystko w obronie przyjaciela. Od teraz będzie walczył o życie. swoje i nie tylko. Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują.

The Big Cigar – premiera 17 maja w Apple TV+

Współzałożyciel Czarnych Panter, Huey P. Newton, pozyskuje nietypowego sojusznika - hollywoodzkiego producenta, Berta Schneidera - żeby uciec przed FBI na Kubę. Fabułę serialu oparto na artykule Joshuaha Bearmana, który czuwał nad projektem jako producent wykonawczy.

Algorytm miłości – premiera 22 maja w CANAL+ online

Parodia znanych telewizyjnych show od twórców “The Office PL” i “Emigracji XD”. Płomienne relacje. Atrakcyjni single. Gra o miłość i wielkie pieniądze. Absurdalne wyzwania. Miała być tropikalna wyspa, ale skończyło się na willi pod Warszawą. Ten wyjątkowy serial jest beką z bikini reality show.

Dziewięcioro uczestników serialowego bikini show zmierzy się ze swoimi głęboko skrywanymi uczuciami, lękami oraz własnymi granicami (bądź ich brakiem) i być może zdobędą towarzysza życia, popularność i niezłą kasę. Wśród nich, w roli prowadzącego show — Michał Czernecki (fenomenalny Zbyszek z “Emigracji XD”). Będzie groteskowo, kontrowersyjnie, a nawet perwersyjnie. Zawsze z dużym dystansem do prawdziwego REALITY.

Eric – premiera 30 maja na Netflixie

Serial opowiada historię ojca desperacko poszukującego swojego dziewięcioletniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci “Good Day Sunshine”, nie może pogodzić się z utratą syna Edgara oraz stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz. Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy, postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu ERIC z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu. Gdy destruktywne zachowanie Vincenta doprowadza do konfliktów z rodziną, współpracownikami i śledczymi próbującymi mu pomóc, to właśnie Eric, ułuda konieczności, staje się jego jedynym sprzymierzeńcem w dążeniu do odzyskania dziecka.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejsze seriale XXI wieku. 5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30