Milionerzy

i

Autor: AKPA

programy

Co łączyło Marilyn Monroe i królową Elżbietę II? Nietypowe pytanie w „Milionerach”

2023-11-16 12:22

Co ma wspólnego Marilyn Monroe i królowa Elżbieta II? We jednym z odcinków „Milionerów” o główną wygraną walczył Marek Duklanowski ze Szczecina. Już na szóstym pytaniu wykorzystał dwa koła ratunkowe! Jak zakończył się jego udział w programie? Wygrał milion?

Milionerzy to teleturniej, w którym główną nagrodą jest 1.000.000 złotych. Pytanie warte milion jest dwunastym i ostatnim pytaniem w grze. Program emitowany jest na kanale TVN-u z przerwami, od 1999 roku do dzisiaj. Prowadzącym format jest Hubert Urbański. Do tej pory główna wygrana padła 5 razy.

Nietypowe pytanie w połowie drogi do miliona

Marcin Duklanowski był uczestnikiem jednego z listopadowych odcinków „Milionerów”. Początek gry szedł mu całkiem gładko, ale przy szóstym pytaniu, które gwarantowało mu wygraną 40 tysięcy złoty, zaczęły się problemy. Pytanie brzmiało „Urodziła się w tym samym roku co królowa Elżbieta II, a zmarła 60 lat później”. Uczestnik miał do wyboru 4 odpowiedzi.

Na samym początku skorzystał z koła ratunkowego „pół na pół” co pozwoliło mu wykluczyć Polę Negri i Hankę Ordonówną. Mimo tej podpowiedzi, Marcin Duklanowski mocno się wahał i zdecydował się wykonać „telefon do przyjaciela”. Rozmówczyni postawiła na Marilyn Monroe, którą Marcin ostatecznie również wybrał. Wybór pomiędzy Marleną Dietrich a Marilyn Monroe okazał się strzałem w dziesiątkę, a na jego koncie znalazło się gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Milionerzy - telefon do przyjaciela. Koło ratunkowe nie działa tak, jak myślisz!

„Powiem tak, obie urodziły się w 1926 roku, jedna w czerwcu, a królowa Elżbieta w kwietniu. I obie panie spotkały się w Empire Theatre w Londynie, gdy miały po 30 lat. I te dwie panie to królowa Elżbieta II i Marilyn Monroe” – wyjaśnił Hubert Urbański.

Ostatecznie Pan Marcin wycofał się z programu na dziewiątym pytaniu i wygrał 75 tysięcy złotych.

Wygrał Milionerów i został skazany! To największy skandal w historii TV

Najbardziej znane uczestniczki Top model. Z modowego programu wprost do showbiznesu

"Milionerzy". To były pytania za milion. Odpowiesz na wszystkie?

Pytanie 1 z 11
Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?