Była sobie dziewczyna (2009) DVD

2010-09-20 15:54
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Edukacja może być ...szkodliwa ;)

Jest rok 1961. Atrakcyjna, bystra, 16-letnia Jenny z Twickenham wkracza w wiek kobiecy słuchając Juliette Greco i marząc o wyrafinowanym życiu. Czuje się stłamszona przez monotonię wypełniającą jej każdy dzień i nie może się doczekać, aż będzie dorosła. Jest pilną uczennicą i osiąga świetne wyniki we wszystkich przedmiotach, z wyjątkiem łaciny, która - o czym jest przekonany jej ojciec - ma jej zagwarantować studia na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Pewnego dnia na scenę wkracza cokolwiek niestosowny zalotnik - trzydziestoparoletni David. Jest błyskotliwy, obyty i z miejsca przyćmiewa jąkliwego, szkolnego adoratora Jenny - Grahama. Ku jej zdziwieniu, udaje mu się oczarować nawet jej konserwatywnych rodziców.

David niezwłocznie wprowadza Jenny w olśniewający świat koncertów w filharmonii i kolacji z jego atrakcyjnym przyjacielem i wspólnikiem Dannym oraz jego piękną, lecz próżną dziewczyną Helen. Tradycyjna edukacja Jenny idzie w zapomnienie, a rolę jej nauczyciela przejmuje David, wożący ją prosto ze szkoły na aukcje dzieł sztuki i do klubów nocnych.

W momencie, gdy rodzinne marzenie o wysłaniu genialnej córki do Oksfordu wydaje się być na wyciągnięcie ręki, Jenny ulega pokusie innego rodzaju życia.

Czy David okaże się jej zbawieniem, czy zgubą?


Była sobie dziewczyna / An Education (dramat, Wielka Brytania, 2009, 95 min)
premiera kino: 19 marca 2010 (Polska) 2010-03-19 18 stycznia 2009 (Świat)
premiera DVD: 17 września 2010

reżyseria: Lone Scherfig
obsada: Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Matthew Beard, Alfred Molina, Emma Thompson
NAJNOWSZE