BrzydUla mogła wyglądać ZUPEŁNIE inaczej! O rolę Uli Cieplak ubiegały się inne aktorki z serialu

2021-05-06 19:14 Alicja Wójcik
BrzydUla, Polska
Autor: Materiały Prasowe Julia Kamińska jako Ula Cieplak

BrzydUla to dla wielu osób serial kultowy, który na stałe zapisał się na kartach polskiej popkultury. Podczas emisji pierwszych sezonów produkcja zyskała gigantyczną rzeszę fanów, a tak świetnego odbioru z ich strony nie spodziewali się nawet sami twórcy BrzydUli. Co więcej, o powrót żadnego innego serialu widzowie nie zabiegali tak mocno, jak o powrót BrzydUli! I doczekali się - po ponad 10 latach produkcja wróciła do emisji, a bohaterowie zmagają się teraz z zupełnie innymi problemami.

Serialowa Ula Cieplak z BrzydUli mogła wyglądać kompletnie inaczej! O tę rolę ubiegały się bowiem dwie inne aktorki, które ostatecznie także dostały role w serialu. Od premiery pierwszego odcinka BrzydUli minęło już niemal 13 lat, a po takim czasie trudno wyobrazić sobie w roli Uli Cieplak kogokolwiek innego niż Julię Kamińską. Inna aktorka sprawdziłaby się jako Ula równie dobrze?

BrzydUla mogła wyglądać ZUPEŁNIE inaczej! O rolę Uli Cieplak ubiegały się inne aktorki z serialu

Mimo że Julia Kamińska nie ma wykształcenia aktorskiego (jest absolwentką germanistyki), udało jej się wygrać casting do roli Uli Cieplak i stworzyć jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych przez widzów serialowych bohaterek. Udział w BrzydUli przyniósł Julii jednak znacznie więcej - została również scenarzystką serialu, a na planie znalazła miłość. Aktorka od 2009 roku związana jest bowiem z Piotrem Jaskiem, głównym scenarzystą BrzydUli. O rolę kultowej Uli Cieplak zabiegały jednak inne, o wiele bardziej wówczas znane aktorki. Okazuje się, że w tę postać mogła wcielać się Małgorzata Socha lub Weronika Książkiewicz! Ostatecznie jednak uznano, że o wiele bardziej będą pasowały do innych postaci w serialu. I tak Socha otrzymała rolę słynnej z przekręcania powiedzeń Violetty Kubasińskiej, a Książkiewicz wcieliła się w postać modelki, Klaudii. Na castingu o rolę Uli walczyły także Joanna Jabłczyńska oraz Natasza Urbańska.

Sekrety serialu Promyk nadziei | ESKA XD - Hotplota #22
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE