Jaafar Jackson jako Michael Jackson - bratanek Króla Popu zagra w jego biografii

i

Autor: AKPA Jaafar Jackson jako Michael Jackson - bratanek Króla Popu zagra w jego biografii

Bratanek Michaela Jacksona zagra Michaela Jacksona w filmie o Michaelu Jacksonie

2023-01-31 10:16

Biografia Michaela Jacksona, nad którą pracuje Antoine Fuqua, ma już swoją gwiazdę. Króla Popu zagra Jaafar Jackson – jego bratanek.

Jaafar Jackson jako Michael Jackson – syn Jermaine’a, brata Michaela, sam jest muzykiem, a teraz stanie też przed kamerą, by powołać do życia biopic o swym wuju i Królu Popu. Swój angaż potwierdził na Twitterze, pisząc: Czuję się zaszczycony, że mogę ożywić historię mojego wujka Michaela. Do wszystkich fanów na całym świecie - do zobaczenia wkrótce

Sama Katherine Jackson, matka legendarnego wokalisty, przyznała, że Jaafar doskonale ucieleśnia jej syna, zatem należy zakładać, że był to właściwy wybór castingowy (a poszukiwania odtwórcy głównej roli były ponoć szeroko zakrojonym projektem).

Jaafar Jackson jako Michael Jackson – co wiemy o biografii Króla Popu?

Choć nie są to potwierdzone informacje, mówi się, że „Michael” ma nakreślić nam najważniejsze wydarzenia z życia słynnego muzyka, nie pomijając jednak licznych oskarżeń o pedofilię, które przeciwko niemu wystosowano. Za kamerą stanie Antoine Fuqua, twórca takich filmów jak „Dzień próby” i „Do utraty sił”, zaś opracowaniem scenariusza zajmuje się obecnie John Logan („Skyfall”, „Aviator”, „Gladiator”).

Film powstaje pod szyldem studia Lionsgate, we współpracy z Johnem Brancą i Johnem McClainem, którzy są wykonawcami testamentu Jacksona.

„Michael” nie będzie laurką dla Jacksona

Jak już wspominałam - Antoine Fuqua nie zamierza unikać tematu oskarżeń o pedofilię, ale nie zabraknie też innych drażliwych tematów. „Michael” ma być szczerą biografią, nie laurką – twórcy zamierzają przedstawić wokalistę jako wyjątkowo skonfliktowaną wewnętrznie postać, która mierzyła się z licznymi problemami, jak relacja z despotycznym ojcem, brak samoakceptacji i w końcu uzależnienie od operacji plastycznych.

„Michael” – kiedy premiera biografii Jacksona?

Na obecną chwilę nie ujawniono przewidywanej daty premiery, co jest jak najbardziej zrozumiałe – prace nad filmem są jeszcze na bardzo wczesnym etapie. John Logan pracuje nad skryptem, a Antoine Fuqua nad filmem „The Equalizer 3” z Denzelem Washingtonem. Na plan „Michaela” ekipa ma wejść dopiero pod koniec tego roku, więc na debiut przed 2025 rokiem bym raczej nie liczyła.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE