Bolivar, odc. 52, 53, 54 - streszczenie. Szokujące odkrycie Berty

2022-08-08 12:32 Adrian Rybak
Bolivar
Autor: materiały prasowe TVP Bolivar - kolumbijski serial o słynnym przywódcy.

Bolivar to nowy serial, który mogą oglądać widzowie TVP1. To idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają telenowele kostiumowe. Bolivar opowiada o losach słynnego przywódcy z Ameryki Południowej. Warto obejrzeć kolejne epizody, ponieważ będzie dużo się działo. Przeczytaj streszczenia odcinków.

Bolivar to serial, który można oglądać na antenie TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 20:35 lub 21:00. Trzy kolejne odcinki zostaną wyemitowane w dniach 8 sierpnia, 9 sierpnia i 10 sierpnia. Co się w nich wydarzy? Mamy dla was streszczenie epizodów 52, 53 i 54.

ZOBACZ TAKŻE: Bolivar - kiedy ostatni odcinek serialu? Znamy datę zakończenia

Bolivar - odcinek 52 streszczenie

Bolivarowi udaje się przekonać Manuelitę, żeby została w Limie. Po chwili wahania, Thorne zgadza się, by żona nie towarzyszyła mu w podróży do Anglii. Manuelita i Bolivar afiszują się ze swoją miłością. To się nie podoba mieszkańcom Limy. Bolivar cieszy się coraz mniejszą popularnością także w Kolumbii. Kongresowi nie podoba się, że generał sam napisał nową konstytucję. Paez panoszy się na prowincji Wenezueli. Kongres postanawia przywołać go do porządku, ale na próżno. Bolivar postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyrusza do Bogoty. Manuelita zostaje w Limie i postanawia nieść pomoc głodującym żołnierzom armii patriotycznej. To z kolei jest nie w smak pułkownikowi Bustamante, który podburza żołnierzy przeciw Bolivarowi.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Bolivar - odcinek 53 streszczenie

Mateo Cortazar obiecuje pułkownikowi Bustamante wsparcie, w zamian za pozbycie się Manuelity z miasta. Pułkownik ochoczo na to przystaje i skazuje ją na banicję. W drodze do Quito Manuelita spotyka generała Cordovę, który obiecuje się nią zająć. Tymczasem Bolivar dociera do Bogoty. Przez jednych jest witany z entuzjazmem, innym jego przyjazd jest nie w smak. Solą w oku wielu senatorów jest nowa konstytucja autorstwa generała. Senator Sotomayor zaprasza Marcelę na przyjęcie wydawane na cześć Bolivara. Marcela broni się przed pójściem. Obawia się, że może spotkać duchy z przeszłości. Berta odkrywa, że pewien znajomy nie jest tym, za kogo się podaje.

Bolivar - odcinek 54 streszczenie

Maria Antonia postanawia spotkać się z bratem i omówić przyszłość ich majątku. Bolivar jest zaniepokojony sytuacją w Wenezueli i wyrusza na równiny, by spotkać się z Paezem, który wypowiedział posłuszeństwo rządowi w Bogocie. Generał zabiera ze sobą Gervasia, który jedzie do Caracas w roli kuratora. To się nie podoba Bercie, która zna przeszłość świeżo upieczonego nauczyciela. Postanawia działać i zwraca się o pomoc do Saldarriagi. Jose odwiedza Marcelę w szkole. Młoda kobieta jest przerażona nagłym pojawieniem się ducha z przeszłości, ale Jose zapewnia ją, że nie wyjawi nikomu, czym się zajmowała przed przyjazdem do Bogoty. Manuela jest w drodze do Quito, towarzyszy jej pułkownik Cordova, którego zachowanie pozostawia wiele do życzenia.

Bolivar - obsada

 • Luis Gerónimo Abreu - Simón Bolívar
 • José Ramón Barreto - Young Simón
 • Maximiliano Gómez - Child Simón
 • Rosmeri Marval - María Antonia Bolívar Palacios
 • Erick Rodríguez - Pablo Clemente Palacios
 • Adrián Makala - José Palacios
 • Irene Esser - María Teresa Rodríguez del Toro y Alaysa
 • Mauro Donetti - Feliciano Palacios de Aguirre y Ariztía-Sojo y Gil de Arratia
 • Álvaro Bayona - Carlos Palacios y Blanco
 • Juan Ángel - Bernardino del Toro Alayza
 • Nohely Arteaga - María de la Concepción Palacios y Blanco
 • Bryan Ruiz - Juan Vicente Bolívar
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE