Będzie hit?!

Bogusław Linda pokazał zdjęcie z planu. Zagra u boku gwiazdora "Gry o tron"

2024-06-21 9:19

Bogusław Linda niezaprzeczalnie jest legendą polskiej kinematografii. Odtwórca roli Franza Maurera w kultowej produkcji"Psy" wyreżyserowanej przez Władysława Pasikowskiego ostatnio coraz rzadziej pojawiał się na ekranie. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem ponownie zobaczymy go w nowym filmie, w którym wystąpi u boku irlandzkiego gwiazdora, którego widzowie doskonale znają z hitu HBO "Gra o tron".

Bogusław Linda popularność zdobył już w latach 80., a jego kolejne kreacje nieustraszonych twardzieli jedynie potwierdziły jego pozycję na polskim rynku filmowym. Linda grywał u największych polskich reżyserów, takich, jak Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski czy Andrzej Wajda. Na swoim koncie ma wiele niezapomnianych ról. Mogliśmy go podziwiać między innymi w kultowej serii "Psy" Władysława Pasikowskiego, "Sarze" czy "Tato" w reżyserii Macieja Ślesickiego. Ostatnio jednak Bogusław Linda rzadziej gościł na dużym i małym ekranie. W 2020 roku ponownie jednak wcielił się we Franza Mauera w 3. części "Psów". Aktor raczej stroni od blasku fleszy i rzadko pojawia się na branżowych imprezach czy ściankach.

Zagraniczne filmy, w których zagrał Marcin Dorociński

Bogusław Linda zagra u boku gwiazdora "Gry o tron"

Siedmiokrotny zdobywca Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni właśnie pochwalił się w mediach społecznościowym zdjęciem z planu filmowego. Bogusław Linda pozuje na nim z irlandzkim aktorem Aidanen Gillenem, którego widzowie znają doskonale z roli Petyra "Littlefingera" Baelisha z bijącego rekordy popularności serialu HBO "Gra o tron".

Nowa produkcja. Przybył Aidan Gillen, którego pokochaliście z m.In. Gry o tron 🍒 - napisał aktor na swoim Instagramie.

Według doniesień serwisu portal NaEkranie Bogusław Linda i Aidan Gillen zagrają w filmie "Sanatorium Gorkiego" Łukasza Palkowskiego, który jest reżyserem filmu "Bogowie" opowiadającego o życiu profesora Zbigniewa Religi. Nowa produkcja opowie o wydarzeniach z 17 września 1939 roku, kiedy do Polski wkroczyła Armia Radziecka. W filmie z międzynarodową obsadą w roli głównej zobaczymy Jakuba Gierszała, który wcieli się w rolę porucznika Karola Grabowskiego. Natomiast gwiazdor "Gry o tron" zagra radzieckiego agenta, Wasilija Zarubina.