Barbara Krafftówna - wiek, wnuk, syn, wzrost, kariera, filmy, odznaczenia

2022-01-23 11:21 ek
Barbara Krafftówna
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Kim jest Barbara Krafftówna? To ceniona polska aktorka teatralna i filmowa, a także artystka kabaretowa oraz piosenkarka. Co ciekawe, widzowie kojarzą ją też z popularnych seriali takich jak M jak miłość, czy chociażby Na dobre i na złe. Ile ma lat? Co wiemy o jej życiu prywatnym i karierze. Poznajcie Barbarę Krafftównę bliżej, czytając nasz artykuł.

Barbara Krafftówna - wiek, wnuk, syn, wzrost, kariera, filmy, odznaczenia. Takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Barbara Krafftówna, a właściwie to Barbara Krafft-Seidner jest polską aktorką teatralną i filmową. Oprócz tego jest artystką kabaretową oraz piosenkarką, o której kiedyś było naprawdę głośno. Co ciekawe, w 2006 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, podczas premiery monodramu Błękitny diabeł w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Barbara Krafftówna zagrała w kilkudziesięciu filmach, w produkcjach teatralnych, a nawet serialach telewizyjnych takich jak między innymi: Niania, M jak miłość, Na dobre i na złe, Czterej pancerni i pies, Reguły gry. Oprócz tego Barbara Krafftówna wstępowała także w latach 1959- w Kabarecie Starszych Panów, co przyniosło artystce popularność oraz uznanie widzów, które było poparte licznymi nagrodami. W kolejnych latach udzielała się także w kabarecie Pod Egidą - Jana Pietrzaka. Co jeszcze musicie wiedzieć o Barbarze Krafftównej?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Barbara Krafftówna - wiek

Ile lat ma Barbara Krafftówna? Słynna Honorata z uwielbianego przez widzów serialu Czterej pancerni i pies, skończy w grudniu 2021 roku 93 lata. Artystka urodziła się dokładnie 5 grudnia 1928 roku w Warszawie.

Barbara Krafftówna - wzrost

Ile wzrostu ma Barbara Krafftówna? Artystka jest niska i mierzy około 140 cm wzrostu.

Barbara Krafftówna - życie prywatne [mąż, syn, wnuk]

W życiu prywatnym los nie oszczędzał Barbary Krafftówny. W 1969 roku wyszła za mąż za Michała Gazdę z którym była 13 lat. Niestety rozdzieliła ich śmierć, ponieważ Michał Gazda zginął w wypadku samochodowym. Owocem ich związku był syn - Piotr, który w dorosłym życiu założył rodzinę w Kanadzie. Po kilkunastu latach od śmierci pierwszego męża aktorka wraz z synem wyleciała do USA i tam poznała Arlonda Seidnera, z którym również wzięła ślub. Niestety para była ze sobą tylko pół roku, ponieważ Arnold zmarł na zawał serca. Później aktorka musiała zmierzyć się z kolejnym ciosem, ponieważ w 2009 roku zmarł jej syn.

.Mocno przeżyła śmierć dwóch mężów i jedynego dziecka

Barbara Krafftówna - odznaczenia

Barbara Krafftówna może pochwalić się wieloma wyróżnieniami, nagrodami oraz odznaczeniami w swoim życiu. Aktorka ma na swoim koncie odznaczenia za zasługi takie jak:

  • Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2019)
  • Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Całokształt Twórczości (2019)
  • Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2006)
  • Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (1963)
  • Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2018)
  • Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2006)
  • Złota Oznaka Honorowa Towarzystwa Polonia (1987)
  • Odznaka 1000-lecia Państwa Polskiego (1967)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE