Gwiazdy

Anna Powierza i nieszczęścia, które na nią spadły. Aktorka "Klanu" ma za sobą bardzo trudny czas. Co wydarzyło się w jej życiu?

Anna Powierza jest jedną z gwiazd kultowego w Polsce serialu "Klan". Na odtwórczynię roli Czesi spadło wiele nieszczęść. Co wydarzyło się u Powierzy? Czy poradziła sobie z trudnościami?

Spis treści

  1. Anna Powierza - gwiazda serialu "Klan" 
  2. Co wiemy o Annie Powierzy? 
  3. Aktorka "Klanu" przeżyła bardzo trudny okres. Co wydarzyło się w życiu Ann Powierzy? 
  4. Strata bliskich osób, utrata domu i pracy. To spadło na aktorkę 
  5. Czy Powierza poradziła sobie z problemami? 
  6. Zobacz w galerii, jak zmieniała się aktorka Anna Powierza 

Anna Powierza - gwiazda serialu "Klan" 

"Klan" jest zdecydowanym rekordzistą, jeśli chodzi o polskie seriale. Jego emisja rozpoczęła się w 1997 roku i trwa do dziś. Przez ponad ćwierć wieku telenowela zdobyła spore grono fanów, którzy regularnie śledzą sagę rodziny Lubiczów. Przez lata zachodziło wiele zmian w obsadzie aktorskiej "Klanu". Jedni aktorzy dołączali do produkcji, podczas, gdy wątki innych znikały. 

Jedną z popularniejszych aktorek grających w produkcji jest Anna Powierza, która od 2000 roku wciela się w rolę Czesi Kurzawskiej. Serialowa bohaterka jest żoną Darka i właścicielką przedszkola, która zaskarbiła sobie serca fanów. 

Co wiemy o Annie Powierzy? 

Nie da się ukryć, że to dzięki postaci Czesi z "Klanu" Powierza zdobyła największą popularność. Aktorka ma jednak na koncie dużo więcej, zarówno serialowych, jak i filmowych ról. W 1994 roku pojawiła się w "Pannie z mokrą głową", a rok później zagrała w "Awanturze o Basię". Rok 2002 to rola uczennicy Adasia w kultowym filmie "Dzień Świra", a w 2017 roku Powierza wystąpiła w "Na układy nie ma rady". Aktualnie aktorka wciela się m.in. w rolę Moniki w serialu TV Puls "Kurierzy". 

Anna Powierza urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Teologii Katolickiej na Wydziale Filozofii i Historii Sztuki. Jej największą pasją są konie. 

Aktorka w przeszłości nie bała się pokazywać swoje ciało, czego dowodem była m.in. jej odważna sesja w "Playboyu". 

Zobacz także: Jak wygląda i co teraz robi Ula z "Klanu"?

Aktorka "Klanu" przeżyła bardzo trudny okres. Co wydarzyło się w życiu Ann Powierzy? 

Serialowa Czesia z Klanu nie może pochwalić się szczęśliwym życiem prywatnym. Doświadczyła wielu nieszczęść i niepowodzeń, które mocno ją zdołowały. Anna Powierza ma na koncie kilka nieudanych związków. W 2014 roku gwiazda ze swoim ówczesnym partnerem doczekali się córki Helenki, ale ich relacja rozpadła się rok po narodzinach dziewczynki. Niestety, "związkowych" niepowodzeń było więcej. Na początku 2023 roku aktorka wyznała w wywiadzie dla "Twojego Imperium", że jej dobiegł końca jej wieloletni związek. 

W 2021 roku Powierza wyznała, że ma problemy zdrowotne. Gwiazda zmaga się z insulinoopornością i chorobami tarczycy, które były powodem jej trzydziestokilogramowej nadwagi. Dopiero po wdrożeniu odpowiedniego leczenia i diety kobieta wróciła do formy. 

Strata bliskich osób, utrata domu i pracy. To spadło na aktorkę 

Na Annę Powierzę spadła fala nieszczęść. W wywiadzie dla "Twojego Imperium" wyjawiła, z czym jeszcze musiała się zmierzyć. 

- Straciłam dom rodzinny, odeszła przyjaciółka. Tracę też ważną dla mnie pracę. Będziemy grać ostatni spektakl SPA, czyli "Salon ponętnych alternatyw" w Teatrze Kamienica - mój pierwszy spektakl teatralny, jaki miałam zaszczyt grać na scenie! Chwilkę przed datą ostatniego spektaklu zmarł Emilian Kamiński, bardzo ważny dla mnie człowiek. Mój teatralny tata, który zaprosił mnie na scenę i wszystkiego o teatrze nauczył - mówiła we wspomnianej rozmowie. 

Na domiar złego, niedługo później życie straciły jej wszystkie ukochane konie. Aktorka, która każdą wolną chwilę spędzała w stajni, mocno przeżyła to rozstanie. 

Czy Powierza poradziła sobie z problemami? 

Aktorka na szczęście znalazła w sobie siłę, by się całkowicie nie rozsypać. Jak przyznała, pomimo wszystkich bolesnych spraw, paradoksalnie czuła wolność. 

Spokój znalazła w aktywności fizycznej, przede wszystkim w pływaniu. 

Zanurzenie pod wodę, ta cisza, były dla mnie wielkim ukojeniem. Jednocześnie ruch, ból mięśni, pokonanie fizycznej słabości, dawało mi poczucie kontroli, sprawczości, tworzenia czegoś. Nagrodą było na koniec uderzenie endorfin - wyznała w "Twoje Imperium". 

Gwiazda aktualnie jest w dobrej formie, co pokazuje między innymi na nowych zdjęciach na Instagramie. Trzymamy kciuki, aby tak już zostało na dobre! 

Zobacz w galerii, jak zmieniała się aktorka Anna Powierza