Anna German odc. 5 i 6: Zbyszek oświadcza się Ani. German podejmuje decyzję o wyjeździe do Włoch

2020-07-14 15:37 aw
Anna German
Autor: Materiały Prasowe

Anna German (Joanna Moro) przychodzi na świat 14 lutego 1936 roku, w ZSRR w Uzbekistanie. Gdy dziewczynka ma kilka lat, jej ukochany ojciec zostaje aresztowany przez władzę radziecką i wysłany do obozu pracy, w którym umiera. W 1946 roku matka Anny wnosi o repatriację i razem z córką przenosi się do Polski. Tam Anna, jako studentka geologii Uniwersytetu Warszawskiego, rozpoczyna karierę muzyczną.

Anna German odc. 5 i 6: streszczenie. Co się wydarzy w kolejnych odcinkach serialu? Serial Anna German to fascynująca i tragiczna opowieść o życiu słynnej polskiej piosenkarki, Anny German. Nazywana „Białym Aniołem Polskiej Piosenki”, uwielbiana i podziwiana w Polsce, podczas swojej krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt albumów.

Anna German odc. 5: streszczenie

Jest rok 1959. Ania studiuje na Wydziale Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego i aktywnie działa w teatrze studenckim Kalambur, współpracuje także z Estradą Wrocławską. Kiedy pewnego dnia występuje solo, odnosi sukces. Zostaje zaproszona na koncerty do Warszawy. Katarzyna Gaertner proponuje młodej piosenkarce wykonanie swojego nowego utworu "Eurydyki". Piosenka staje się przebojem. Ania nagrywa "Eurydyki" w Polskim Radiu. W Warszawie przypadkowo spotyka Zbyszka. Wyjaśniają sobie nieporozumienia. Ania kończy studia. Z dyplomem magistra geologii w kieszeni chce wreszcie powiedzieć mamie i babci, co jest jej prawdziwym powołaniem. Po kolejnym koncercie w Warszawie Zbyszek przychodzi z gratulacjami. Ania oznajmia mu, że nie zrezygnuje ze śpiewania. Chłopak nie daje za wygraną. Oświadcza się jej.

Anna German odc. 6: streszczenie

Rok 1964. Festiwal w Opolu. Anna odnosi sukces: zdobywa drugą nagrodę w kategorii piosenki aktorsko-literackiej za utwór "Tańczące Eurydyki". Jej popularność rośnie, zaczyna koncertować również za granicą. Męczą ją ciągłe podróże. Zbyszek prosi ją o rękę. Anna pragnie zostać w kraju, ale dostaje kolejną propozycję: wyjazd do Włoch i występ na festiwalu w San Remo. Chcąc odwdzięczyć się matce i babci za opiekę i poświęcenie, podpisuje intratny, trzyletni kontrakt z Compania Discografica Italiana. Jej życie osobiste znów się komplikuje.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE