Andrzej Strzelecki jest ciężko chory. Aktor prosi o pieniądze na leczenie

2020-06-08 12:06 Alicja Wójcik
Andrzej Strzelecki
Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Andrzej Strzelecki, wybitny polski aktor, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Zapadł na poważną, bardzo ciężką chorobę, a jego szansą na wyzdrowienie jest niezwykle kosztowna kuracja w Stanach Zjednoczonych. Andrzej Strzelecki ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na wydziale aktorskim oraz reżyserskim - w latach 2008-2016 sam był jej rektorem. Znany jest z wielu ról teatralnych i filmowych, a szersza publiczność poznała go przede wszystkim za sprawą roli Tadeusza Koziełło w serialu Klan, z którym związany jest od 1999 roku.

Andrzej Strzelecki jest ciężko chory. Aktor prosi o pieniądze na leczenie - w sieci pojawiła się zbiórka, na którą można wpłacać pieniądze na pokrycie kosztów bardzo drogiego leczenia. Informację o chorobie Andrzeja Strzeleckiego udostępniła na początku czerwca w jego imieniu córka aktora, Joanna Strzelecka-Żylicz.

Andrzej Strzelecki jest ciężko chory. W sieci pojawiła się zbiórka na leczenie

Jak czytamy w opisie zbiórki, aktor zachorował na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jedyną możliwością leczenia jest kuracja w Stanach Zjednoczonych - opłacenie jednego miesiąca kosztuje 37 tys. dolarów. Aktor wyznał, że ta kwota przewyższa jego możliwości finansowe. Tak brzmi cała informacja na temat choroby i zbiórki na rzecz aktora:

Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem...

Andrzej Strzelecki jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której możliwe jest zbieranie funduszy. Link do zbiórki można znaleźć na dedykowanym fanpage'u. W ciągu pierwszych trzech dni udało się zebrać ponad 100 tys. zł, jednak cała potrzebna kwota to aż 1,5 mln zł.

Barwy szczęścia po wakacjach 2020 ZWIASTUN. Rodzice Patryka wkroczą do akcji! Kasia odejdzie od Łukasza, a Bożena od Bruna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE