Aktorzy zarażeni koronawirusem apelują o odpowiedzialne zachowania

2020-03-17 12:48
Tom Hanks i Rita Wilson
Autor: Li Ying/Xinhua News/East News

Zagrożenie koronawirusem i stan pandemii, który został ogłoszony 11 marca, poważnie wpływa na życie nas wszystkich. Dlatego tak ważne jest teraz, aby wszyscy potraktowali sprawę poważnie i nie narażali siebie i innych. O zarażeniu koronawirusem poinformowało publicznie już wiele znanych osób, które wykorzystują swoją popularność i zasięgi w mediach społecznościowych, aby zaapelować do wszystkich o odpowiedzialne zachowania.

Aktorzy zarażeni koronawirusem nie tylko informują swoich fanów o stanie zdrowia, ale także przekazują, jak ważne jest, aby wszyscy teraz stosowali się do zaleceń. Jedną z pierwszych znanych osób, które poinformowały w mediach społecznościowych o zarażeniu koronawirusem, był Tom Hanks, którego testy wypadły pozytywnie podczas pobytu w Australii.

Aktorzy zarażeni koronawirusem apelują o odpowiedzialne zachowania

Tom Hanks o chorobie poinformował 12 marca na Instagramie. Wyznał, że chory jest zarówno on, jak i jego żona, Rita Wilson. Aktor napisał, że obydwoje przestrzegają zaleceń i pozostaną w obserwacji, odizolowani tak długo, jak będzie to konieczne. W kolejnym poście Hanks podkreślił, że izolacja jest bardzo ważna, aby nie narażać osób obciążonych innymi chorobami, dla których zarażenie koronawirusem mogłoby być bardzo niebezpieczne. 

16 marca na Twitterze pojawił się wpis Idrisa Elby, który także poinformował, że jest zarażony koronawirusem. Aktor napisał, że pozostaje w izolacji, odkąd dowiedział się, że mógł zostać narażony na ekspozycję na wirusa. Mimo że nie ma symptomów, testy wyszły pozytywne. Elba namawia ludzi, aby 'zachowywali się pragmatycznie i zostali w domach'. O chorobie poinformowała również na Instagramie Olga Kurylenko, aktorka, której rozpoznawalność przyniosła rola w Quantum of Solace. Kurylenko napisała, że również pozostaje w domu w izolacji. Zaapelowała, aby ludzie poważnie podeszli do sprawy i dbali o siebie.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu
NAJNOWSZE