Janusz Rewiński i Aleksandra Woźniak

i

Autor: MW/EAST NEWS / Stein/Reporter

Aktorzy, którzy zrezygnowali z kariery, aby zająć się zwyczajną pracą. Nie tylko "Siara"

2023-08-13 12:27

Wiele osób marzy o aktorskiej karierze, czy pozowaniu na ściankach w blasku fleszy. Niektórzy nawet zrealizowali te marzenia i zagrali w filmach, które okazały się sukcesem, co otworzyło im drzwi do wielkiej sławy. Okazuje się jednak, że po czasie zrezygnowali z zawodu i zajęli się zwyczajną pracą. Czym zajmują się teraz?

Aktorzy, którzy porzucili pracę w filmie i zmienili zawód. Niektórzy kochają aktorstwo i wszystko, co wiążę się z tą profesją. Inni nie mogą odnaleźć się w tym świecie, mimo iż całe życie marzyli o karierze na wielkim ekranie. Czym zajmują się dzisiaj aktorzy, których przed laty oglądało tysiące, a nawet miliony widzów? Okazuje się, że wielu z nich porzuciło całkowicie aktorstwo na rzecz "normalnej" pracy. Oto osoby, które zrezygnowały z filmowym światem i nic nie wskazuje na to, aby mieli powrócić na plan zdjęciowy.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze znasz polskie komedie? QUIZ

Aleksandra Woźniak z 13 posterunku

Zaczynamy od naszego polskiego podwórka. Pewnie wszyscy pamiętamy serial "13 posterunek", w którym główne role grali m.in. Cezary Pazura, Marek Perepeczko, Arkadiusz Jakubik i Aleksandra Woźniak, która wcielała się wtedy w bohaterkę Kasię. Aktorka w maju 2020 roku poinformowała publicznie, że kończy z aktorstwem. Obecnie prowadzi własny gabinet terapeutyczny.

Janusz Rewiński - słynny Siara z Kilera

Legendarny polski satyryk i aktor, który razem z Zenonem Laskowikiem występował w kabarecie Tey. Wystąpił również w wielu filmach, m.in. Podróżach pana Kleksa, Kilerze (jako Siara) i w serialach Zmiennicy, Tygrysy Europy. Proponowano mu rolę Ferdynanda Kiepskiego w sitcomie Świat według Kiepskich, jednakże aktor odmówił po zapoznaniu się ze scenariuszem. Aktualnie mieszka na spokojnej wsi obok Mińska Mazowieckiego i zajmuje się własnym gospodarstwem rolnym.

Karolina Rosińska z Poranku Kojota i Uprowadzenia Agaty

Co robi dzisiaj aktorka Karolina Rosińska, którą wszyscy możemy kojarzyć z filmu "Uprowadzenie Agaty"? Aktorka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiowała aktorstwo i pracowała jako modelka. Po latach wróciła do Polski i dzisiaj jest nauczycielką angielskiego.

Daniel Day-Lewis - zdobywca trzech Oscarów

Aktor w 2012 roku został ogłoszony "Największym aktorem świata". Nominowano go do Oscarów łącznie sześć razy, z czego zdobył aż trzy statuetki za role w filmach - "Moja lewa stopa", "Aż poleje się krew" i "Lincoln". Day-Lewis ogłosił zakończenie swojej kariery w czerwcu 2017 roku. Zrezygnował z aktorstwa, żeby pracować jako szewc.

Kal Penn i praca w Białym Domu

Kala Penna możemy wszyscy kojarzyć z roli w filmie "Wieczny student", "Dr House", czy nawet w "Jak poznałem wasza matkę". Amerykański aktor swego czasu porzucił aktorstwo na rzecz polityki i zaczął pracować w... Białym Domu! Był doradcą prezydenta Baracka Obamy. Jednak później zrezygnował z polityki i ponownie wrócił do aktorstwa.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6