Aktorzy, którzy odrzucili role w Harrym Potterze. Żałują swoich decyzji?

2020-02-11 9:54
Daniel Radcliffe, Liam Aiken
Autor: NICOLAS ASFOURI/EAST NEWS; EVERETT COLLECTION/EAST NEWS Daniel Radcliffe, Liam Aiken

Wbrew pozorom nie wszyscy aktorzy chcieli zagrać w filmach o najsłynniejszym młodym czarodzieju! Kto odrzucił rolę w Harrym Potterze?

Po 17 latach od premiery pierwszej części filmu o Harrym Potterze trudno wyborazić sobie innych aktorów niż Daniel Radcliffe, Emma Watson czy Rupert Grint w rolach trójki głównych bohaterów. Okazuje się jednak, że plany dotyczące tego, kto zagra niektóre z postaci, były pierwotne zupełnie inne! Którzy aktorzy odrzucili role w Harrym Potterze?

Filmy, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę [materiał 18+]

Harry Potter: aktorzy, którzy odrzucili role w filmie

Hugh Grant jako Gilderoy Lockhart

Grant początkowo zgodził się zagrać profesora obrony przed czarną magią w Komnacie tajemnic, jednak ostatecznie musiał zrezygnować ze względu na inne zobowiązania zawodowe. Rolę ostatecznie otrzymał Kenneth Branagh.

Wyświetl ten post na Instagramie.
#hughgrant #hughgrantphotos Post udostępniony przez Hugh Grant (@hughgrantphotos)

Tilda Swinton jako Sybill Trelawney

Swinton była pierwszym wyborem do roli profesor Trelawney. Nie chciała jednak zgodzić się na udział w filmie między innymi dlatego, że... jest przeciwniczką szkół z internatem. Rola przypadła w udziale Emmie Thompson.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Pretty Tilly 🎀💄 #TildaSwinton Post udostępniony przez Tilda Swinton (@tildaswintonislove)

Kate Winslet jako Helena Ravenclaw

Duch Heleny Ravenclaw, córki jednej z założycielek Hogwartu, pełni w filmie kluczową rolę. Być może Kate Winslet żałuje dziś, że nie zdecydowala się na udział w filmie, jednak to nie ona sama podjęła taka decyzję. Propozycję zagrania Heleny odrzucił jej agent, zanim Kate w ogóle się o niej dowiedziała. W rolę ostatecznie wcieliła się Kelly Macdoland.

Wyświetl ten post na Instagramie.
#Thereader #tbt Post udostępniony przez Kate Winslet (@kate.winslet.official)

Tim Roth jako Severus Snape

Roth odmówił zagrania profesora Snape'a ze względu na inne plany zawodowe. Mimo że był pierwszym wyborem twórców, postanowił zrezygnować z roli Snape'a dla roli w Planecie Małp Tima Burtona. Niektórzy są zdania, że jest to jego największy błąd w karierze. Rolę ostatecznie otrzymał Alan Rickman.

Naomi Watts jako Narcyza Malfoy

Aktorkę spotkała podobna sytuacja jak Kate Winslet - decyzję o odrzuceniu roli matki Malfoya podjął za nią jej agent. Narcyzę Malfoą zagrała Helen McCrory.

Liam Aiken jako Harry Potter

Młody aktor był typowany do roli czarodzieja przez Chrisa Columbusa, reżysera Kamienia filozoficznego. Panowie dobrze się znali - mieli okazję pracować przy kręceniu filmu Mamuśka. Problemem jednak okazało się pochodzenie Aikena, który jest Amerykaninem, a nie Brytyjczykiem.

J.K Rowling jako Lily Potter

To prawda - J.K Rowling była rozważana do roli matki Harry'ego Pottera. Zarówno twórcy, jak i sama autorka uznali, że byłaby to jednak przesada, i ostatecznie zrezygnowali z pomysłu.

Źródło: hollywood.com

NAJNOWSZE