Akacjowa 38 – o czym jest serial? Opis, obsada i data premiery

2023-01-09 14:09 NN
Akacjowa 38 – o czym jest serial? Fabuła, obsada i data premiery
Autor: Screenshot Youtube/ RTVE Series Akacjowa 38 – o czym jest serial? Fabuła, obsada i data premiery

Akacjowa 38 to nowy serial na antenie Telewizji Polskiej, który zastąpi uwielbiane przez widzów Zranione ptaki. O czym opowie i kiedy odbędzie się premiera? Wyjaśniamy wszystkie szczegóły.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Zranione ptaki, po kilku miesiącach królowania na antenie TVP, znikają z naszych ekranów, by ustąpić miejsca kolejnej porywającej historii. Tym razem przeniesiemy się do XIX-wiecznej Hiszpanii, gdzie poznamy tragiczne losy młodej kobiety imieniem Carmen. Czego dokładnie dotyczy fabuła serialu Akacjowa 38 i kiedy zobaczymy pierwszy odcinek?

Akacjowa 38 – o czym jest serial?

Akacjowa 38 to hiszpańska produkcja kostiumowa. W trakcie seansu przeniesiemy się do 1899 roku i poznamy losy Carmen – młodej ciężarnej kobiety żyjącej pod jednym dachem z przemocowym mężem. Gdy pewnego wieczora mężczyzna wraca pijany do domu i usiłuje zgwałcić żonę, ta w akcie samoobrony uderza go twardym narzędziem w głowę. Przekonana, że go zabiła, zabiera kilka kosztowności i wraz z matką zakopuje ciało w lesie, a następnie ucieka w siną dal. W trakcie ucieczki rodzi córeczkę, której nadaje imię Inocensja (po polsku Niewinność). By chronić dziecko, zostawia je w przyklasztornym przytułku obiecując, że kiedyś po nie wróci. Sama wraz z matką udaje się do miasteczka, w którym mieszka jej brat, jednak po drodze stan jej zdrowia znacząco się pogarsza. Ratuje ją lekarz, który szybko zaczyna się nią interesować. Następnie Carmen i matka zmieniają tożsamość – od tej pory główna bohaterka nosi imię Manuela – i zatrudniają się jako pokojówki w budynku przy tytułowej Akacjowej 38.

W obsadzie serialu znaleźli się:

  • María Blanco jako Carmen/Manuela,
  • David Venancio Muro jako Servando Gallo,
  • Sandra Marchena jako Rosina Rubio,
  • Inma Pérez-Quirós jako Fabiana,
  • Juanma Navas jako Ramón Palacios,
  • Jorge Pobes jako Liberto,
  • Marc Parejo jako Felipe Álvarez-Hermoso,
  • Amparo Fernández jako Susana de Séler,
  • Marita Zafra jako Casilda Escolano,
  • Rebeca Alemany jako Lolita.

Akacjowa 38 – kiedy premiera w TVP?

Serial Akacjowa 38 liczy łącznie 1483 odcinki (czyli czeka nas dobrych kilka miesięcy oglądania) i zadebiutuje na antenie TVP2 w poniedziałek 9 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:45. Kolejne odcinki emitowane będą od poniedziałku do piątku.

Sonda
Akacjowa 38 - planujesz oglądać ten serial?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE