seriale tureckie

"Akacjowa 38". Kiedy koniec serialu? Ile odcinków w Polsce?

2024-02-04 12:18

Akacjowa 38 to hiszpański serial kostiumowy, który emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej od początku 2023 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w Madrycie na przełomie XIX i XX wieku, a widzowie mają okazję oglądać piękne stroje, niebanalną scenografię oraz przede wszystkim wciągającą fabułę. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Kiedy TVP pokaże ostatni odcinek telenoweli?

Akcja historycznego serialu rozpoczyna się w 1899 roku, kiedy ciężarna Carmen zostaje zaatakowana przez męża Justo. Mężczyzna w szale agresji próbuje ją zgwałcić. Carmen chcąć obronić siebie i swoje dziecko, uderza męża twardym narzędziem w głowę i jest pewna, że go zabiła. Przerażona, z pomocą matki, zakopuje ciało w lesie, a następnie kobiety uciekają. W drodze Carmen rodzi córeczkę, ale za namową matki, oddaje ją do przytułku przy klasztorze. Przysięga jednak, że kiedyś wróci po swoje dziecko. Matka z córką kontynuują podróż do miasta, gdzie mieszka brat Carmen, Pablo. Młoda dziewczyna jest wycieńczona przeżyciami. Jej brat sprowadza lekarza, który ratuje jej życie - między pacjentką i doktorem Germanem rodzi się uczucie. Pablo w obawie o konsekwencje czynów matki i siostry proponuje im zmianę imion – odtąd przedstawiają się jako Guadalupe i Manuela. Zamierzają zatrudnić się jako pokojówki, w którymś z domów bogatej dzielnicy miasta.

Tureckie seriale to nie tylko telenowele. 5 świetnych produkcji znad Bosforu.

Akacjowa 38 - obsada

  • Sheyla Fariña jako Manuela
  • Roger Berruezo jako German
  • Amparo Fernández jako Susany
  • Marc Parejo jako Felipe Álvarez-Hermoso
  • Inma Pérez-Quirós jako Fabiana Aguado
  • Sandra Marchena jako Rosina
  • Sara Miquel jako Cayetana Sotelo-Ruz
  • David Venancio Muro jako Servando Gallo

Akacjowa 38 - kiedy koniec?

Hiszpańska superprodukcja Akacjowa 38 zadebiutowała na antenie TVP2 9 stycznia 2023 roku. Telenowela liczy 1483 odcinki. Jeżeli Telewizja Polska zdecyduje się pokazać wszystkie sezony Akacjowej 38, a odcinki dalej będą emitowane od poniedziałku do soboty, ostatni odcinek produkcji najpewniej zobaczymy dopiero pod koniec 2027 roku! Przed nami jeszcze kilka lat przygód głównych bohaterów serialu.