1899 - nowy zagraniczny serial Netflixa. W obsadzie popularny polski aktor

2021-05-07 15:07 Adrian Rybak
1899 - serial
Autor: Rasmus Voss

1899 to kolejna produkcja własna Netflixa, która powstaje we współpracy DARK WAYS, nowo założoną spółką producencką. Proces przygotowania nowego serialu już się zaczął. Fiese i Odar, twórcy wielokrotnie nagradzanego niemieckiego serialu DARK, docenionego zarówno przez krytyków, jak i widzów, zaprosili międzynarodową obsadę. Jest także znane polskie nazwisko!

1899 ma być serialem prawdziwie europejskim, a jego bohaterowie pochodzący z różnych krajów będą używać ojczystych języków. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaprosić do udziału w tym ekscytującym przedsięwzięciu utalentowane osoby z całego świata - mówi scenarzystka i producentka Jantje Friese. W obsadzie znaleźli się Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Maciej Musiał, Lucas Lynggaard T0nnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Obecność Macieja Musiała z pewnością zachęci wielu Polaków do obejrzenia tej produkcji. Co ciekawe, odgrywane przez aktorów postacie będą mówić w swoich ojczystych językach, a serial ma być wielojęzyczną opowieścią. Usłyszymy więc język polski. Jest już dostępny pierwszy zwiastun, który można zobaczyć niżej.

Wiosna 2021 - seriale, które musisz obejrzeć

1899 - o czym jest, fabuła

Rozpisana na osiem odcinków historia śledzi tajemnicze losy statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie reprezentują różne środowiska i narodowości, ale wszyscy mają te same marzenia i nadzieję na odmianę losu w nowym stuleciu oraz nowe życie za granicą. Gdy niespodziewanie na otwartym morzu napotykają drugi statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż do ziemi obiecanej w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów.

1899 - twórcy, ekipa techniczna

Do tworzenia nowego serialu Odar i Friese ponownie zaprosili wyjątkowo utalentowanych współpracowników, z którymi pracowali już przy świecie serialu DARK. Powraca na przykład operator Nikolaus Summerer, scenograf, Udo Kramer i kompozytor, Ben Frost. Ekipę filmową uzupełniają nowe twarze - dyrektorka castingu, Lucy Bevan, nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów, Bina Daigler, oraz Chrisian Kaestner, który będzie nadzorował pracę zespołów odpowiedzialnych za zintegrowaną wizualizację w Framestores, a także zespołów od produkcji wirtualnej i efektów specjalnych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE