Naznaczony

i

Autor: East News

10 horrorów, które przeraziły widzów najbardziej. Sprawdzono to naukowo!

2020-10-20 18:03

Każdego roku możemy liczyć na premierę przynajmniej kilkunastu nowych horrorów, a największa liczba nowych filmów grozy pojawia się zawsze w okolicach Halloween. Twórcy starają się nas przestraszyć na dziesiątki różnych sposobów, co często wpływa na zupełnie nowe pomysły, ale w przeważającej części skutkuje powielaniem tych samych schematów, które widzowie dobrze już znają. Jak zatem sprawdzić, który horror będzie naprawdę przerażający? Z pomocą przychodzi nauka.

10 horrorów, na których widzowie boją się najbardziej. Naukowo sprawdzono, które filmy wywołują w widzach największe przerażenie. Niewykluczone, że rekomendacje znajomych czy polecenia krytyków nie robią już na was wrażenia, jednak twarde dane naukowe bardzo trudno jednak kwestionować w poszukiwaniu najstraszniejszego horroru w historii!

10 horrorów, które przerażają najbardziej

Jak podaje serwis gamerant.pl, sprawdzenia tego podjęli się twórcy internetowego kalkulatora GIGA Calculator, którzy zauważyli, jak bardzo w okolicy Halloween wzrasta w Google liczba wyszukiwań horrorów. Do przeprowadzenia badania zaprosili ponad 2 tys. filmowych ekspertów, którzy wspólnymi siłami wyselekcjonowali 10 najlepszych ich zdaniem horrorów. Następnie wybrali 150 osób, które obejrzały każdy z tych filmów, jednocześnie mierząc widzom tętno i sprawdzając, podczas których seansów bicie serca przyspieszyło najbardziej - a co za tym idzie, które filmy były najbardziej przerażające. Średnio tętno wynosi ok. 60-100 uderzeń na minutę, a przy filmie, który uznany został za najstraszniejszy, średnia wynosiła 115 uderzeń na minutę! Wszystkie 10 filmów znajdziecie w poniższej galerii.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu