Eska Cinema
 

Cannes 2017 - cyfrowa rekonstrukcja Człowieka z żelaza na festiwalu!

fot. PISF / youtube.com
Cannes 2017 z wyjątkowym wydarzeniem! Na festiwalu zostanie pokazana cyfrowa rekonstrukcja filmu Człowiek z żelaza, czyli jednego z najważniejszych dzieł Andrzeja Wajdy. W projekcji wezmą udział polscy twórcy oraz Lech Wałęsa.

Cannes 2017 to impreza, na której nie mogło zabraknąć Polaków – na festiwalu zostaną pokazane nakręcone w naszym kraju filmy, a polscy twórcy wezmą udział w prestiżowych spotkaniach i debatach>>> Jednym z najważniejszych „polskich wydarzeń” w Cannes 2017 będzie projekcja zrekonstruowanego cyfrowo filmu Człowiek z żelaza w reżyserii Andrzeja Wajdy. Produkcja zostanie pokazana w ramach sekcji Cannes Classics, która funkcjonuje już od 13 lat. Projekcja filmu Człowiek z żelaza na festiwalu w Cannes 2017 odbędzie się 21 maja. Wezmą w niej udział uznani polscy twórcy (m.in. Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska), współpracownicy Andrzeja Wajdy (Krystyna Janda i Allan Starski), a także gość specjalny Lech Wałęsa. Festiwal Filmowy w Cannes 2017 potrwa od 17 do 28 maja.

Cannes 2017: Człowiek z żelaza – zwiastun

Cannes 2017: Człowiek z żelaza – o filmie

Film Człowiek z żelaza w reżyserii Andrzeja Wajdy powstał w 1981 roku. Zdobył Złotą Palmę w Cannes i nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. W Polsce jego premierę wielokrotnie przesuwano, bo Andrzej Wajda nie chciał zgodzić się na korekty cenzury, domagającej się usunięcia części scen i dialogów. W roli głównej w filmie Człowiek z żelaza wystąpił Jerzy Radziłowicz, a obok niego można zobaczyć plejadę polskich gwiazd. Według Martina Scorsese Człowiek z żelaza jest jednym z najlepszych polskich filmów w historii!

Dla fanów najlepszego kina nie tylko z Polski

Na festiwal w Cannes 2017 pojechało niewielu szczęśliwców, ale Wy już dziś najlepsze filmy i seriale z całego świata możecie oglądać online na eskaGO! Jedną z propozycji serwisu jest nagrodzony wieloma nagrodami brazylijski film Między nami o przyjaciołach, którzy spotykają się po latach, by sprawdzić, czy spełnili swoje marzenia! To opowieść o życiu, rozczarowaniach i małych sukcesach...