Zamknięcie kościołów. APEL do rządu: "to posunięcie, którego nie można zaakceptować"

2021-03-24 10:23
zamknięcie kościołów
Autor: Pixabay.com

"Nie zamykajcie kościołów!" - taki apel wystosowała w środę, 24 marca, do rządu redakcja "Naszego Dziennika" - konserwatywno-katolickiej gazety, stworzonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Wezwanie opublikowane zostało w związku z pojawieniem się głosów - również ze środowisk zbliżonych do rządu, iż możliwe jest zamknięcie kościołów.

Nowe obostrzenia na Wielkanoc ogłoszone mają zostać jeszcze w tym tygodniu - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. O tym, że możliwe jest zamknięcie kościołów wspomniał podczas wywiadu marszałek Ryszard Terlecki. Wspominali o takiej możliwości również eksperci - w tym prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. pandemii.

Wszystkie te zapowiedzi spotkały się z reakcją. Apel do rządzących w sprawie zamknięcia kościołów, opublikował "Nasz Dziennik".

- Jako katolicy jesteśmy zaniepokojeni informacjami o planowanych przez rząd kolejnych ograniczeniach - czytamy w środowym wydaniu gazety. - Czy drugi rok z rzędu nie będziemy mogli uczestniczyć w mszy św. w czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego?.

Jak możemy dalej przeczytać w gazecie "ksiądz bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej, zauważa, że ponowne zamknięcie świątyń lub wprowadzenie nowych limitów to posunięcie, którego nie można zaakceptować".

- Przyjrzyjmy się dotychczasowej historii świata. gdy dochodziło do starszych epidemii, a ludzie masowo umierali, to żadna władza - nigdy - nie zdecydowała się na zamknięcie świątyń. To były miejsca, gdzie ludzie wierzący szukali ratunku i gdzie go znajdywali. Na kolanach błagano Miłosierdzie Boże o oddalenie zagrożenia. Teraz próbuje się nam wmówić, że świątynie są niebezpieczne dla naszego zdrowia - mówi bp Dec.

Raport z Anteny 23.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze