ZAKAZ przemieszczania się w Wielkanoc?! Wiceminister zdrowia zdradza szczegóły

i

Autor: Pixaby ZAKAZ przemieszczania się w Wielkanoc?! Wiceminister zdrowia zdradza szczegóły

ZAKAZ przemieszczania się w Wielkanoc?! Wiceminister zdrowia zdradza szczegóły

2021-03-08 9:25

Zakaz przemieszczania się w Wielkanoc będzie obowiązywać też w najbliższe święta? Czy czeka nas podobna sytuacja, jak w zeszłym roku? W tej sprawie wypowiedział się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył on, że "zalecania w sprawie ograniczenia kontaktów mobilnych" na Wielkanoc się pojawią. Co z innymi obostrzeniami? Przeczytacie w naszym materiale.

Jan Błachowicz po wygranej z Adesanyą

Zakaz przemieszczania się w Wielkanoc. Wiceminister zdrowia zdradza szczegóły

Zakaz przemieszczania się w Wielkanoc?! Ta zbliża się wielkimi krokami, został do niej niecały miesiąc. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak będą wyglądać tegoroczne święta. Czy musimy się przygotować na ograniczenia podobne do tych, które mieliśmy w zeszłym roku lub na Boże Narodzenie? Czy uda się spotkać z rodziną w większym gronie? Pytań jest mnóstwo. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił ostatnio wiceminister zdrowia. Jak podkreślił Waldemar Kraska, na Wielkanoc możemy spodziewać się ograniczeń. Najważniejszy z nich dotyczyć ma zakazu przemieszczania się.

Pamiętam rok temu, kiedy mówiliśmy, że następne święta już będą świętami normalnymi. No niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (będą). Myślę, że będą to zalecenia, tak, jak zawsze, żebyśmy jednak pewnie ograniczyli te kontakty mobilne swoje, bo to jest jakby główną przyczyną zwiększenia zakażeń - powiedział Kraska w rozmowie z Radiem Zet.

Wiceminister dodał również, że oficjalne ogłoszenia w tej sprawie poznamy za tydzień lub dwa. Podkreślił też, że jeśli liczba zakażeń na obecnym stopniu się utrzyma, będą to zalecenia. Jednak, jeżeli zachorowania będą rosnąć, mogą pojawić się zakazy. Decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?