Zakaz przemieszczania

i

Autor: Alexandra_Koch / Pixabay

ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ W SYLWESTRA?! Po świętach możliwe NOWE OBOSTRZENIA

2021-12-26 7:50

Czy lockdown i zakaz przemieszczania się w sylwestra jest możliwy? Mówił o tym Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. Według niego, nie można wykluczyć wprowadzenia tego rozwiązania.

Podczas czwartkowej wizyty w programie Sedno Sprawy, rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz mówił o nowych zakażeniach wariantem omikron w Polsce. Prowadzący audycję - Jacek Prusinowski - zapytał go o możliwość wprowadzenia obostrzeń na sylwestra w obliczu szerzenia się w Polsce nowej mutacji koronawirusa.

- Niczego nigdy wykluczyć nie można - powiedział Andrusiewicz.

Jak stwierdził rzecznik, na dzień dzisiejszy taka decyzja nie zapadła, jednak wszystko zależy od tego jak przebiegało będzie szerzenie się wariantu omikron.

- Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja po świętach, z wariantem omikron - zaznaczył. - Na pewno przez najbliższe dni będziemy obserwować.

Czy wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się w sylwestra?

- Jeżeli sytuacja diametralnie by się zmieniła po świętach, trzeba będzie myśleć o tym, co robić żeby ludzie się nie zakażali - stwierdził - Jeżeli będziemy widzieć, że przybywa przypadków z omikrona i że przybywa nam zajętych łóżek szpitalnych, trzeba będzie podejmować szybkie decyzje.

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE